Home Newsy The Punisher – czy powstanie 3. sezon dla Netflixa? Ciekawe pomysły

The Punisher – czy powstanie 3. sezon dla Netflixa? Ciekawe pomysły

The Punisher – czy powstanie 3. sezon dla Netflixa? Ciekawe pomysły

Uniwersum The Defenders znajduje się w rozsypce – Netflix wstrzymał się z realizacją kolejnych sezonów Daredevila, Iron Fista oraz Luke’a Cage’a. Czyżby The Punisher został jedyną marvelowską produkcją oryginalną na platformie VOD, która posiada szansę na nowe epizody? Twórca serialu zdradził plany na 3. sezon.

Zaczęło się z przytupem, od znakomitego wyniku frekwencyjnego pierwszego sezonu Daredevila. Konwencja serialu oddawał ducha superbohaterskich komiksów – wiernie przenosiła też postać tytułowego herosa na nowe medium. Tytuł został skierowany w stronę dorosłego widza. Twórcy mogli zatem przedstawić znacznie brutalniejszą wersję niewidomego mściciela. Również status quo zawieszono na niższym poziomie niż w filmach MCU. Zamiast ratować Ziemię przed zagładą z kosmosu, Daredevil stał na straży nowojorskiej dzielnicy. W drugim sezonie po raz pierwszy skonfrontował się z postacią Punishera. Emocjonalny pojedynek między dwójką niezrównoważonych bohaterów był zaledwie zapowiedzią spin-offu uniwersum The Defenders. Punisher otrzymał własny serial, którego nowe odcinki trafiły niedawno na platformę streamingową. W momencie, kiedy Netflix usuną z realizowanych projektów kolejne sezony Luke’a Cage’a, Iron Fista oraz Daredevila, tytuł poświęcony Frankowi Castle wciąż ma szansę na nowe epizody!

The Punisher: czy powstanie 3. sezon?

Twórca The Punisher, Steve Lightfoot, posiada już pomysł na 3. sezon serialu. Fabuła znów osadzona zostanie w Nowym Jorku. Showrunner zaproponował podróż wgłąb umysłu Franka Castle:

Mój pomysł jest mocno osadzony w mieście głównego bohatera. Widzowie będą obserwować Franka Castle, który w pełni przejął tożsamość Punishera. Stawia to wiele ciekawych pytań: jak bohater poradzi sobie z takim brzemieniem? Gdzie skończy? Jakie problemy pojawią się na szlaku, który obrał? Nie mogę powiedzieć nic więcej. Posiadam jednak nadzieję, że powrócimy do tego świata.

The Punisher 3. sezon: pojawi się Daredevil i Kingpin?

Kiedy indziej w rozmowie z Heroic Hollywood Steve Lightfoot wyjawił, które postacie chciałby zobaczyć w 3. sezonie Punishera:

[Daredevil i Kingpin] – tak, ci bohaterowie są niesamowici. Dodatkowo niewidomy superbohater posiada tak wiele wspólnych historii z Punisherem na kartach komiksu… Byłoby wspaniale, gdybym mógł przenieść na ekran którąś z nich. Bohaterowie posiadają nawet wspólnych złoczyńców. Kingpin przewinął się pośród komiksów o Franku Castle. Chciałbym, aby niektóre postacie jeszcze na moment powróciły [do uniwersum The Defenders]. Mógłbym wtedy pokazać ich wzajemne relacje.

The Punisher 2. sezon: zakończenie

SPOILERY! Steve Lightfood wyjaśnił również zakończenie 2. sezonu Punishera:

Finałowa scena 2. sezonu miała nieść jasne przesłanie: Frank w całości przeistoczył się w Punishera. Dzięki temu mam nadzieję, że ludzie z niecierpliwością czekają na nowe epizody.

Twórca przedstawił już Marvelowi scenariusz 3. sezonu. Wedle jego słów, prezentacja wypadła pomyślnie.

The Punisher 2. sezon – zwiastun:

Netflix: kiedy premiera 3. sezonu serialu Jessica Jones?

Ostatnim z realizowanych przedsięwzięć w ramach uniwersum The Defenders jest 3. sezon Jessiki Jones. Serial powróci na Netfliksa jeszcze w 2019 roku.

Znakomicie, jeśli Netflix i Marvel dadzą zielone światło 3. sezonowi Punishera. Taką ilość sezonów posiadały najlepsze adaptacje komiksów Marvela pod patronatem serwisu VOD. Z drugiej strony Disney otworzy w tym roku własną platformę streamingową. Myślę, że wypożyczanie praw do postaci z kart powieści graficznych jest mu nie po drodze. Zamiast tego może przedstawić własną interpretację Daredevila albo Punishera.

ZOBACZ TAKŻE: Złote Maliny 2019 – nominacje. Lista najgorszych filmów

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *