Home Newsy Quentin Tarantino planuje nowy film. O czym będzie?

Quentin Tarantino planuje nowy film. O czym będzie?

Quentin Tarantino planuje nowy film. O czym będzie?

Quentin Tarantino pracuje obecnie nad Pewnego razu w Hollywood. Jaki będzie jego następny film? Popkultura zadrży w posadach. Reżyser planuje przenieść na duże ekrany crossover Django i Zorro.

Niedawno na Festiwalu w Cannes odbył się pierwszy pokaz Pewnego razu w Hollywood. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych filmów Tarantino, także tutaj krytycy byli niemal zgodni: szykuje się kolejne arcydzieło w dorobku twórcy. Pewnego razu w Hollywood przedstawia historię amerykańskiej Fabryki Marzeń z końca lat 60-tych. Akcja wypełniona zostanie celnymi dialogami, z których słyną m.in. Bękarty wojny oraz Nienawistna ósemka. Krytycy zauważyli też, że najnowszy film Tarantino reprezentuje konwencję slow cinema.

Pewnego razu w Hollywood: fabuła

Głównym bohaterem Pewnego razu w Hollywood został Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) – gwiazdor telewizyjnych westernów, który marzy o karierze na dużym ekranie. Jego towarzyszem będzie kaskader Cliff Booth (Brad Pitt). Zwiastuny sugerują, że postać może być związana z sektą Mansona. W filmie pojawi się też lider wspomnianej organizacji oraz co najmniej jedna z jego ofiara: Sharon Tate (Margot Robbie). Polak, Rafał Zawierucha, zagra jej męża – Romana Polańskiego. Szczegóły dotyczące fabuły pozostają nieznane.

Pewnego razu w Hollywood – zwiastun:
Quentin Tarantino planuje nowy film o Django i Zorro

Rok temu Quentin Tarantino zapowiedział, że rozpocznie prace nad scenariuszem nowej części Star Treka. Twórca Pulp Fiction przedstawił wynajętym autorom swój pomysł na historię. Następnie tamci mieli stworzyć na jego podstawie kompletny skrypt. Nie wiadomo, na jakim etapie prac znajduje się całe przedsięwzięcie. Poznaliśmy z kolei nowy projekt, którym zajmie się Tarantino po ukończeniu Pewnego razu w Hollywood. Tym razem kolejna znana marka doczeka reinterpretacji. Reżyser i scenarzysta pragnie przenieść na duże ekrany komiks Django/Zorro.

Hiszpański zamaskowany bohater pełni w tej historii rolę mentora Django. Dwóch mężczyzn wyruszy w świat, by chronić biedny lud przed tyranią. Tarantino zatrudnił do prac nad scenariuszem Jerroda Carmichaela, aktora znanego z The Disaster Artist oraz Transformers: Ostatni Rycerz. Nie wiadomo, czy twórca Pulp Fiction zostanie reżyserem filmu. Możliwe, że będzie sprawował jedynie funkcję producenta.

Swoją drogą, Tarantino wydaje się jednym z nielicznych nazwisk, mogących obecnie sprzedać tak wyświechtaną postać jak Zorro.

Django: historia postaci

Wbrew pozorom, film Quentina Tarantino nie jest pierwszym, opowiadającym historię Django. Postać zadebiutowała w 1966 roku w cyklu włoskich spaghetti westernów – europejskiego nurtu opowiadającego o Dzikim Zachodzie. Na przestrzeni lat 60-tych i 70-tych powstały dziesiątki filmów o Django. Wtedy pojawiły się nawet pierwszy crossover bohatera. W 1972 roku na wspólnym ekranie Django spotkał Sartanę – innego ikonicznego kowboja z europejskich westernów. Mowa o filmie One Damned Day at Dawn… Django Meets Sartana.

Django z 1966 roku był żołnierzem Unii, walczącym w Wojnie secesyjnej. Po zakończeniu działań zbrojnych wdał się w konflikt pomiędzy meksykańskim gangiem i sadystycznymi stróżami prawa. Quentin Tarantino zmienił genezę postaci. Jego bohater – grany przez Jamiego Foxxa – reprezentował problemy afroamerykańskiej społeczności. Połączenie jego przygód z losem Zorro może dostarczyć jeszcze większej ilości społecznych i politycznych kontekstów – tym razem skupionych na realiach życia w Meksyku.

Pewnego razu w Hollywood: kiedy premiera?

Najnowszy film Quentina Tarantino, Pewnego razu w Hollywood, zadebiutuje na ekranach polskich kin 8 sierpnia 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Niebezpieczny wypadek Umy Thurman na planie Kill Billa. Ostry komentarz

  • techniczny

    nuda