Home Newsy Jak mógłby wyglądać Star Trek Quentina Tarantino? Mistrzowskie przeróbki!

Jak mógłby wyglądać Star Trek Quentina Tarantino? Mistrzowskie przeróbki!

Jak mógłby wyglądać Star Trek Quentina Tarantino? Mistrzowskie przeróbki!

Świat kina zamarł, gdy Quentin Tarantino oficjalnie zaświadczył, iż zajmie się realizacją najnowszej odsłony popularnej space-opery. Jak będzie wyglądał Star Trek wykreowany w umyśle twórcy Pulp Fiction? Internauci postanowili odpowiedzieć na to pytanie.

Quentin Tarantino przedstawił swoją historię czwórce scenarzystów: Lindsey Beer, Drewowi Pearce’owi, Megan Amram oraz Markowi L. Smithowi. To właśnie ostatni z twórców wybrany został na autora fabuły najnowszej odsłony Star Treka. Wcześniej napisał m.in. Zjawę, Motel oraz jego kontynuację, Motel 2: Pierwsze cięcie. Dodatkowo Tarantino wraz z J.J. Abramsem objął stanowisko producenta filmu. Nie wiadomo, czy zasiądzie również na krześle reżysera projektu. Star Trek pod wodzą Quentina Tarantino otrzymał kategorię wiekową R (widowisko przeznaczone wyłącznie dla dorosłego widza).

Star Trek w rękach internautów

Twórcy nie zdradzili jeszcze szczegółów projektu. Nic dziwnego, że w ruch poszła wyobraźnia internautów. W sieci znalazły się odtwórcze wizje przedstawiające zabawny kolaż pierwszych odsłon Star Treka z podkładem głosowym, zaczerpniętych ze zwiastunów Pulp Fiction.

Pierwszy materiał opublikowany został na kanale Darth Blender. Choć styl Quentina Tarantino znacznie wyewoluował od czasu pierwszych tytułów z jego dorobku, niektórzy wciąż będą utożsamiać go z kultowym Pulp Fiction. Dowodem tego może być poniższe nagranie:

Z drugiej strony kanał Nerdist postanowił skupić się na fascynacji Tarantino kinem exploitation. W 2007 roku twórca Bękartów wojny postanowił zrealizować z Robertem Rodriguezem duologię Grindhouse, składającą hołd niskobudżetowym, wulgarnym i seksistowskim tytułom amerykańskiej kinematografii.

Pierwsze odsłony Star Treka cechują się dziś znacznie zawyżonym poziomem kampu. Odpowiednia gra montażem i fabułą idealnie wpasowuje je w produkcje kina exploitation. Nie wierzycie? Zobaczcie zatem materiał zrealizowany przez użytkowników kanału Nerdist:

Plany Tarantino na najbliższe lata

Reżyser od dłuższego czasu przejawiał chęć realizacji którejś z odsłon kultowej space-opery. Ku zdziwieniu wielu kinomanów, jego marzenia nareszcie się spełniły! Niestety, trudno oszacować finalny wkład pracy Tarantino w produkcję widowiska. Obecnie reżyser i scenarzysta pracuje nad własnym filmem.

Szczegóły najnowszego przedsięwzięcia Quentina Tarantino pozostają nieznane. Wiadomo, że produkcja przedstawi realia życia w Los Angeles w latach 60. XX wieku. Fabuła skupi się na aktorze filmów telewizyjnych, który pragnie zadebiutować na dużym ekranie. W jego hollywoodzkiej odysei będzie towarzyszył mu przyjaciel, kaskader. Jednym z wątków widowiska będą morderstwa sekty Mansona.
W niezatytułowanym filmie wystąpi Margot Robbie, wcielająca się w postać Sharon Tate – aktorkę, żonę Romana Polańskiego, zamordowaną w 1969 roku przez popleczników Mansona. Rozmowy z twórcami prowadził również Leonardo DiCaprio.

Będzie to pierwsze widowisko Tarantino, zrealizowane dla studia Sony – wcześniej współpracował z Miramaxem oraz Weinstein Company. Po głośnej aferze seksualnej Harveya Weinstein, reżyser postanowił odłączyć się od dotychczasowych wydawców i poszukać sobie nowej wytwórni.

ZOBACZ TAKŻE: Dlaczego Quentin Tarantino nie lubi Netflixa? Chyba za bardzo nie wie o czym mówi…

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *