Home Newsy Quicksand – pierwszy szwedzki serial Netflixa. Odpowiedź na 13 powodów?

Quicksand – pierwszy szwedzki serial Netflixa. Odpowiedź na 13 powodów?

Quicksand – pierwszy szwedzki serial Netflixa. Odpowiedź na 13 powodów?

Ekspansja Europy przez Netflixa trwa w najlepsze. Po udanej produkcji z Danii (The Rain), Niemiec (Dark) oraz Hiszpanii (Dom z papieru), nastał czas na Szwecję. Serial Quicksand przedstawi europejską odpowiedź na 13 powodów.

Netflix dał zielone światło kolejnej europejskiej produkcji oryginalnej. Tym razem artystyczny eurotrip trafił na Półwysep Skandynawski, a dokładnie do Szwecji. Quicksand – bo tak zatytułowany został serial – opowie o szkolnej strzelaninie oraz o licealistach, stających przed sądem w sprawie tragicznej masakry. Decyzja dotycząca fabuły wydaje się trafiona w punkt. Przedstawiciele platformy streamingowej zdają sobie sprawę, że mroźny klimat skandynawskich regionów znakomicie sprzyja realizacji ponurych kryminałów oraz przejmujących dreszczowców.

Pierwszy szwedzki serial Netflixa

Serial oparty został na bestsellerowej powieści Maliny Perssony Giolito, w Polsce wydanej pod tytułem Ruchome piaski. W sumie książka ukazała się w 29 krajach i zdobyła tytuł Najlepszej Nordyckiej Powieści Kryminalnej 2017 roku. Już dziś wielu dziennikarzy porównuje jej treść do innej produkcji Netflixa, 13 powodów – a dokładniej: 2. sezonu serialu o samobójstwie Hannah Baker. Tam również historia opowiadała o grupie nastolatków, postawionych przed sądem w sprawie śmierci bliskiej im koleżanki. Wraz z postępującym śledztwem na jaw wychodzą kolejne tajemnice i sekrety. Jakby tego było mało, w ostatnim odcinku pojawiła się nawet postać młodzieńca planującego strzelaninę na szkolnej potańcówce. Finalnie zbrodnia nie doszła jednak do skutku.
Głównymi bohaterami Quicksand jest dwójka licealistów: Maja i Sebastian. Para oskarżona zostaje o popełnienie morderstwa w trakcie szkolnej strzelaniny. Dysfunkcyjny sposób funkcjonowania rodziny chłopca tylko utrudnia śledztwo.

Obsada i reżyserzy Quicksand

W serialu wystąpią: Hanna Ardéhn, William Spetz, Felix Sandman, David Dencik, Reuben Sallmander, Anna Björk, Christopher Wollter, Evin Ahmad, Maria Sundbom, Rebecka Hemse, Helena af Sandberg, Shanti Roney i Ella Rappich. Na stanowisku reżysera zasiądą: Per-Olav Sørensen (Bitwa o ciężką wodę) oraz Lisa Farzaneh.

Kiedy premiera Quicksand?

Zdjęcia do serialu już się rozpoczęły. Prócz planów w Szwecji, część scen nakręcona zostanie również w Chorwacji. Twórcy nie opublikowali jeszcze żadnych fotosów produkcji, nie wspominając o jakimkolwiek zwiastunie czy teaserze. Premiera Quicksand zaplanowana została na 2019 rok.

ZOBACZ TAKŻE: BoJack Horseman: kiedy premiera 5. sezonu? Netflix zdradza odpowiedź

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *