Home Newsy Będzie Rambo 5. Sylvester Stallone powalczy w imię praw kobiet z meksykańskim kartelem

Będzie Rambo 5. Sylvester Stallone powalczy w imię praw kobiet z meksykańskim kartelem

Będzie Rambo 5. Sylvester Stallone powalczy w imię praw kobiet z meksykańskim kartelem

Myślicie, że John Rambo udał się do domu spokojnej starości dla weteranów? Skądże! Sylvester Stallone jeszcze nie pożegnał się z rolą – powstanie piąta odsłona serii.

Popkultura nie żegna się tak łatwo ze swoimi ikonami. James Bond nie umiera nigdy, podobnie jak Batman, Indiana Jones (piąta odsłona jego przygód wciąż zapowiadana jest jako realny projekt) czy inna postać, kreowana przez Stallone’a – Rocky. Równie nieśmiertelny okazał się John Rambo. Choć jego czwarta odsłona przygód z 2008 roku nie okazała się tak spektakularnym hitem, jak widowiska z lat 80., twórcy nie zrażają się do serii. Powstanie piąta część franczyzy Johna Rambo – w roli głównej znów wystąpi Sylvester Stallone.

John Rambo powalczy w imię praw kobiet

Wiadomość o Rambo V pojawiła się w trakcie panelu dyskusyjnego na Festiwalu w Cannes. Avi Lerner – producent często współpracujący ze Stallonem – zapowiedział tam powrót ikonicznego bohatera. Szczegóły obsady projektu nie są jeszcze znane. Wiadomo, że zdjęcia ruszą już we wrześniu bieżącego roku. Niepotwierdzone informacje wskazują, że Stallone nie tylko wcieli się w Rambo – będzie odpowiadał również za scenariusz i reżyserię filmu.

Tym razem John Rambo stawi czoło meksykańskiemu kartelowi, porywającemu młode dziewczyny. Jedną z uprowadzonych będzie córka / wnuczka (źródła nie są zgodne, co do tego motywu) jego przyjaciółki. Rambo – nadal zmagający się ze stresem pourazowym – po raz kolejny złapie za broń, by ocalić dziewczynę przed seksualnym niewolnictwem. Szykuje się historia utkana z poprawnych politycznie treści – zwłaszcza po głośnym #metoo, którego pokłosie wciąż nawiedza najmroczniejsze zaułki Hollywoodu. Niedawno zresztą światło dzienne ujrzał skandal, związany z seksniewolnictwem. Główną podejrzaną w sprawie amerykańskiej sekty okazała się była gwiazda serialu Smallville, Allison Mack.

Pamiętacie pierwszą odsłonę przygód Johna Rambo?

Czasem bokser, czasem weteran wojny w Wietnamie

Nie jest to pierwszy powrót Sylvestra Stallone do ikonicznej roli z przeszłości. W 2015 roku ponownie wcielił się w Rocky’ego Balboę przy okazji premiery Creeda: Narodzin legendy. Jego rola została nagrodzona Złotym Globem. Dodatkowo publiczność uczestnicząca w gali nagrodziła aktora brawami na stojąco. Obecnie Stallone pracuje nad realizacją kontynuacji filmu. Nie wiadomo, czy uda mu się pogodzić pracę nad Creedem 2 z obowiązkami reżysera nowego Johna Rambo.

Piąta odsłona przygód amerykańskiego weterana wojny w Wietnamie zadebiutuje na ekranach kin prawdopodobnie w przyszłym roku.

ZOBACZ TAKŻE: Sylvester Stallone i jego pies. Ta historia Was poruszy

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *