Home Newsy Rob Zombie to kupa gówna? John Carpenter mocno go nie lubi…

Rob Zombie to kupa gówna? John Carpenter mocno go nie lubi…

Rob Zombie to kupa gówna? John Carpenter mocno go nie lubi…

John Carpenter to mistrz horrorów, który największe triumfy święcił w latach 80. Z kolei Rob Zombie to szalony twórca, który ma również wierne grono fanów i zdecydowanie – czuje klimat grozy. Carpenter jednak zdecydowanie przestał go lubić.

„Halloween” z 1978 roku Johna Carpentera to klasyka kina grozy. Michael Myers przez lata straszył kolejne pokolenia widzów, zaś dzisiaj jest jedną z ikon popkultury. W 2007 roku za realizację remake’u wziął się Rob Zombie – ekscentryczny muzyk tworzący również horrory będące często hołdem dla klasycznych dzieł. Jego „Halloween” został przyjęte bardzo różnie – jedni chwalili, inni wieszali na produkcji psy.

Do fanów z pewnością nie należy John Carpenter, który w jednym z wywiadów i spotkań z fanami, powiedział ostre słowa na temat swojego kolegi po fachu:

„Powiedział o mnie, że byłem chłodno nastawiony. Nic bardziej mylnego. Powiedziałem mu wprost, żeby zrobił swój własny film – teraz to jest jego i niech się mną nie przejmuje. Wspierałem go w jego działaniach. Dlaczego więc ta kupa gówna o mnie skłamała? (…) Mam chłodny stosunek do jego filmu, bo jego „Halloween” jest obdarte z mistycyzmu. Za dużo tam o przeszłości Michaela Myersa.”

Odkładając na bok wszelkie spory – który „Halloween” bardziej Wam się podoba? Oryginał z 1978 roku czy też remake z 2007 roku?

Przy okazji – sprawdźcie, na którym miejscu znajduje się „Halloween” Carpentera w naszym rankingu TOP 100: Najlepsze horrory.

1Halloween - 1978