Home Newsy Rojst: gdzie oglądać online? Nowy polski serial kryminalny

Rojst: gdzie oglądać online? Nowy polski serial kryminalny

Rojst: gdzie oglądać online? Nowy polski serial kryminalny

Rojst to nowy polski serial kryminalny z gwiazdorską obsadą. Całość zapowiada się niezwykle ciekawie. Gdzie można serial oglądać online?

O czym jest serial Rojst?

Lata 80. w Polsce – sam środek ponurego krajobrazu pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem. W niedużym, zapomnianym mieście gdzieś na południowym zachodzie Polski dochodzi do brutalnego podwójnego morderstwa: młodej prostytutki i miejscowego komunistycznego działacza. W tym samym czasie samobójstwo popełnia również para nastolatków. W miejscowej gazecie o morderstwie ma napisać Witold Wanycz (Andrzej Seweryn), doświadczony, nieco zgorzkniały dziennikarz. Jednocześnie w tej samej redakcji zatrudnia się młody redaktor, Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik) – syn wysoko postawionego działacza partyjnego. Rozpoczyna na własny rachunek dziennikarskie śledztwo. Im bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowym rojście – bagnie, z którego trudno się wydostać.

Twórcy serialu Rojst

Reżyserem i współautorem scenariusza, napisanego razem z Kasprem Bajonem jest Jan Holoubek, operatorem Bartek Kaczmarek.

Kto gra główne role w Rojst?

W serialu Rojst możemy zobaczyć takich aktorów jak Andrzej Seweryn, Dawid Ogrodnik, Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska i Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki.

Zwiastun serialu Rojst

Rojst: gdzie oglądać serial online?

Serial można oglądać online wyłącznie w Showmax. Serwis można wypróbować za darmo przez 14 dni, następnie całość jest płatna miesięcznie za 19,90 zł. Każdy nowy odcinek dostępny będzie co niedzielę.