Home Newsy Ściągaliście TEN film? Policja może zapukać do Waszych drzwi

Ściągaliście TEN film? Policja może zapukać do Waszych drzwi

Ściągaliście TEN film? Policja może zapukać do Waszych drzwi

Jeśli ściągaliście polskie filmy, to nie zdziwcie się, gdy pewnego dnia do Waszych drzwi zapuka policja. Prokuratura wydała zlecenie zabrania olbrzymiej liczby komputerów.

W Polsce nielegalne jest rozpowszechnianie filmów przez internet. Dlatego jeśli pobieraliście film z torrentów i przy okazji – udostępnialiście (nawet przypadkowo) plik dalej, to już można pociągnąć Was do odpowiedzialności karnej. Polskie prawo nie przewiduje kar za samo pobieranie filmów z internetu.

Szczecińska prokuratura prowadzi dochodzenie w sprawie użytkowników korzystających z torrentów, którzy w okresie czerwiec-lipiec 2014 roku pobrali i następnie udostępniali polską komedię Wkręceni. Policja ma zabezpieczyć ponad 2,6 tys. komputerów namierzonych na podstawie adresu IP. Te zaś zostały dostarczone przez kancelarie szukające piratów na zlecenie właścicieli praw autorskich.
To jednak nie koniec – jak donosi Next, polowanie na piratów jest znacznie większe:

„Komputery są rekwirowane w całym kraju, a wnioski do prokuratory dotyczą wielu innych filmów dystrybuowanych przez Interfilm. W przypadku samego tylko filmu Wkręceni chodzi o 40 tys. osób.”

Nielegalne rozpowszechnianie materiałów chronionych prawem autorskim zagrożone jest grzywną i karą pozbawienia wolności na okres nawet 2 lat.

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *