Home Newsy Twórca House of Cards robi serial science fiction. Kto reżyserem? Agnieszka Holland!

Twórca House of Cards robi serial science fiction. Kto reżyserem? Agnieszka Holland!

Twórca House of Cards robi serial science fiction. Kto reżyserem? Agnieszka Holland!

Powstaje nowy serial science fiction zatytułowany The First. Głównym pomysłodawcą jest twórca House of Cards, Beau Willimon, zaś reżyserią zajmie się Agnieszka Holland.

Serial jest realizowany dla platformy Hulu, czyli tej, która zrobiła głośną Opowieść podręcznej. Przypomnijmy, że serial zdobył najważniejsze nagrody w świecie seriali, czyli Emmy. To wszystko dobrze zwiastuje nowemu projektowi.

O czym będzie serial SF twórcy House of Cards?

Akcja serialu The First rozgrywać się będzie w niedalekiej przyszłości. Ludzkość będzie próbować wysłać pierwszą załogową misję na Marsa, by skolonizować Czerwoną Planetę. Jak przebiegnie wyprawa? Jak będą się zachowywać ludzie stojący przed tak wielkim wyzwaniem?

Agnieszka Holland wyreżyseruje serial science fiction

Wiadomo, że Agnieszka Holland wyreżyseruje pilot serialu oraz kolejny odcinek. Całość zaś ma się składać łącznie z ośmiu części. W głównych rolach wystąpią Natascha McElhone i Sean Penn. Premiera zaplanowana jest na 2018 rok. Polska reżyserka odpowiadać będzie również za polski serial Netflixa, który także będzie przedstawiał alternatywną rzeczywistość.

Mars od National Geographic Channel

Niedawno National Geographic Channel zrealizowało serial, który bardzo przypomina powyższy opis. Mowa o ciepło przyjętym Marsie, w którym połączono elementy fabularne z przedstawieniem całości w typowy dokumentalny sposób. Obstawiamy jednak, że nowy serial twórcy House of Cards będzie jednak miał w sobie więcej emocji typowych dla najlepszych seriali dramatycznych.

A to nie koniec! Niedawno nowe seriale science fiction ogłosił również Amazon. Sprawdźcie również kilka innych seriali SF, które warto zobaczyć i miały już swoją premierę.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze książki science fiction