Home Newsy Serial Wiedźmin będzie lepszy niż Gra o tron? Tak uważa Andrzej Sapkowski

Serial Wiedźmin będzie lepszy niż Gra o tron? Tak uważa Andrzej Sapkowski

Serial Wiedźmin będzie lepszy niż Gra o tron? Tak uważa Andrzej Sapkowski

Andrzej Sapkowski udzielił niedawno wywiadu dla włoskiej gazety Corriere la Lettura. Pomimo wielu skandali, polski fantasta nie nauczył się jeszcze pokory. Powiedział, że serial Wiedźmin będzie popularniejszy niż Gra o tron.

Andrzeja Sapkowskiego nie trzeba nikomu przedstawiać. Pisarz zasłynął jako twórca Wiedźmina oraz Trylogii husyckiej, aby następnie zszargać sobie reputację kilkoma nieokrzesanymi wypowiedziami. Kilka lat temu wszedł na wojenną ścieżkę ze studiem CD Projekt RED. Chodziło o pieniądze za udostępnienie praw do postaci. Wcześniej autor wielokrotnie powtarzał, że nie przepada za Geraltem z Rivii w cyfrowej odsłonie. Na wieść o polskim serialu i filmie z Michałem Żebrowskim tylko parskał śmiechem. Pisarz uaktywnił się w mediach dopiero wtedy, gdy Wiedźmin trafił pod skrzydła platformy Netflix. Taka forma produkcji i dystrybucji serialu najbardziej mu odpowiada.

Czy Wiedźmin będzie lepszy niż Gra o tron?

W trakcie rozmowy z włoską gazetą Corriere la Lettura nasz rodzimy twórca wyznał, że Wiedźmin może zdobyć większą popularność niż Gra o tron. Na pytanie, czy produkcja Netflixa dorówna najpopularniejszemu serialowi wszech czasów, odpowiedział:

Tak. Może nawet go wyprzedzi.

Śmiałe stwierdzenie. Przypomnę, że mówimy o fenomenie w skali światowej, który wystartował zaraz na początku dekady epickich seriali. Dzisiaj rynek jest na tyle zatłoczony, że ciężko stworzyć w nim markę, oddziałującą na miliony widzów w takim stopniu, jak uczyniła to Gra o tron. Ostatni odcinek serialu HBO widziało 44,2 mln widzów (stan z kwietnia 2019 roku). Z drugiej strony – jak podaje Netflix3. sezon Stranger Things zobaczyły aż 64 mln odbiorców. Ani promocja, ani negatywny wydźwięk wśród fanów nie wskazują, aby Wiedźmin mógł dorównać któremuś z tych wyników.

Przypomnę również, że rynek platform streamingowych stopniowo się zacieśnia. Część subskrybentów zabiorą Netflixowi nowe serwisy: Disney+ oraz Apple TV+.

Wiedźmin – zwiastun:

Andrzej Sapkowski rozwścieczył fanów Gry o tron

Kąśliwa uwaga na temat nadchodzącego serialu nie była jednak jedynym motywem, który przeszedł szerokim echem w społeczności fanów Gry o tron. Polski pisarz nie pozostawił suchej nitki na George’u R.R. Martinie:

Szanuję George’a R.R. Martina. Lubię też jego sagę, ale ma w niej zbyt wielu bohaterów. Kiedyś zagadałem do niego: „Dlaczego mordujesz tak wiele postaci?”. Odpowiedział: „Bo mogę”. Wątpię, aby podobne podejście mieli w tej kwestii czytelnicy.

Wiedźmin – co wiemy na temat serialu?

Wszystko wskazuje na to, że fabuła Wiedźmina zaadaptuje opowiadania ze zbiorów Miecz przeznaczenia oraz Ostatnie życzenie. W pierwszym sezonie łowca potworów Geralt z Rivii spotka księżniczkę Ciri oraz czarodziejkę Yennefer. Bohaterowie założą nietypową rodzinę. Wspólnie wyruszą w podróż przez magiczne krainy. Po drodze przekonają się, że ludzie bywają gorsi od najstraszniejszych bestii. Główne role zagrają: Henry Cavill, Anya Chalotra oraz Freya Allan.

17 grudnia 2019 roku serial zadebiutuje na platformie Netflix. Taką datę wskazał holenderski oddział serwisu, publikując przed czasem grafik na nadchodzące miesiące. Produkcja będzie składała się z ośmiu godzinnych odcinków.

W sieci pojawiły się też plotki, dotyczące animowanego serialu Wiedźmin na platformie VOD.

ZOBACZ TAKŻE: Wiedźmin: Andrzej Sapkowski gościł na planie serialu. Wiemy, kto zagra krasnoluda Yarpena

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *