Home Newsy O czym będzie serial Władca Pierścieni? Mapa Śródziemia może być podpowiedzią

O czym będzie serial Władca Pierścieni? Mapa Śródziemia może być podpowiedzią

O czym będzie serial Władca Pierścieni? Mapa Śródziemia może być podpowiedzią

Trwają prace nad serialem Władcy Pierścieni. Studio Amazon – odpowiedzialne za jej powstanie – zapowiedziało, że tytuł będzie najdroższym serialem w historii. Niedawno opublikowano też mapę Śródziemia. Co to oznacza? 

Nadciąga era seriali fantasy – każda wiodąca platforma streamingowa przeniesie widzów do własnego uniwersum bazującego na średniowieczu. HBO posiada Grę o tron (oraz jej planowany spin-off), Netflix zamierza zachwycić świat Wiedźminem, zaś Amazon pracuje nad prequelem Władcy Pierścieni. W przeciwieństwie do każdej z wymienionych produkcji, tylko ostatnia z nich zniknęła na długie miesiące z powszechnej świadomości odbiorców. Twórcy nie zdradzali szczegółów związanych z produkcją, nie informowali o obsadzie ani o fabule. Wiadomo jedynie, że powstanie dwóch sezonów będzie kosztowało 500 milionów dolarów. To dużo? Produkcja całej trylogii Władcy Pierścieni pod batutą Petera Jacksona kosztowało ok. 300 milionów dolarów… Niedawno w sieci pojawiły się nowe wiadomości na temat serialu.

Prequel Władcy Pierścieni – jest mapa Śródziemia:

Najpierw na oficjalnym koncie Amazon Prime na Twitterze pojawił się tajemniczy wpis:Później studio opublikowało mapę Śródziemia. Grafika opisana została pierwszym wersem „Wiersza o Pierścieniu”: Trzy Pierścienie dla królów elfów pod otwartym niebem (…):

Serial Władca Pierścieni – o czym będzie?

Portal Deadline powołał się na opinię miłośnika uniwersum J.R.R. Tolkiena. Wskazał on, że mapa ukazuje Śródziemie po Wojnie Gniewu. Akcja serialu osadzona zostanie zatem w Drugim Wieku historii fantastycznej krainy. Potwierdza to cytowany fragment „Wiersza o Pierścieniu”. Wtedy miało miejsce rozpoczęcie konfliktu między elfami a Sauronem, który potajemnie wykuł własny pierścień władzy. Najwyraźniej fabuła serialu skupi się na tych właśnie wydarzeniach.

Władca Pierścieni – kiedy premiera serialu?

Równocześnie pierwszy cytat Tolkiena może wskazywać, że studio rozpoczęło w końcu prace nad serialem. Scenarzystami zostali JD Payne i Patrick McKay. Premiera zaplanowana została na 2021 rok. Wcześniej na ekranach kin zadebiutuje biografia J.R.R. Tolkiena.

ZOBACZ TAKŻE: Władca Pierścieni, Batman i inne tytuły filmów po kaszubsku? Jo! Te plakaty rozbawią Was do łez

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *