Home Newsy Shang-Chi: azjatycki superbohater z uniwersum Marvela otrzyma swój film

Shang-Chi: azjatycki superbohater z uniwersum Marvela otrzyma swój film

Shang-Chi: azjatycki superbohater z uniwersum Marvela otrzyma swój film

Marvel zapowiedział nowy projekt. Po ciepłym przyjęciu Czarnej Pantery ze strony widzów i krytyków, studio przymierza się do ubrania w superbohaterski trykot kolejnego reprezentanta mniejszości etnicznych. Shang-Chi: azjatycki superbohater z uniwersum Marvela otrzyma swój film.

Wielkimi krokami zbliża się Avengers 4 – tytuł, który podsumuje 11 lat funkcjonowania kinowego uniwersum Marvela. Przedsięwzięcia do realizowania po zakończeniu Wojny bez granic i zmartwychwstaniu większości superbohaterów najczęściej trzymane są pod kluczem. Wiadomo, że Strażnicy Galaktyki otrzymają trzeci film, chociaż prace nad projektem wstrzymano wraz z odejściem Jamesa Gunna. Obecnie czekamy na Kapitan Marvel oraz Spider-Man: Far From Home. Również Czarna Pantera posiada zapowiedzianą kontynuację. Kolejnym przedsięwzięciem Marvel Studios będzie widowisko poświęcone Shang-Chi – pierwszemu azjatyckiemu superbohaterowi w MCU.

Kino superbohaterskie i mniejszości etniczne

Twórcy coraz chętniej przystępują do ekranizacji komiksów, których bohaterami niekoniecznie są biali mężczyźni ze wzorową, amerykańską szczęką. Kamień milowy postawiło kinowe uniwersum DC, realizując pierwszy znaczący film o super-kobiecie – Wonder Woman. Rok później Marvel przystąpił do własnej ekspansji tematów tabu w kinie superbohaterskim. Wszystko zaczęło się od Czarnej Pantery, która jako pierwsza w całości skupiła się na losach czarnoskórego herosa oraz nakreśliła fikcyjne afrykańskie państwo: Wakandę. Teraz czekamy na Kapitan Marvel – widowisko poświęcone kolejnej super-kobiecie. Chociaż Scarlett Witch albo Czarna Wdowa pojawiła się już wcześniej w ramach kinowego uniwersum Marvela, dopiero w 2019 roku na ekrany kin trafi w pełni autonomiczny tytuł poświęcony kobiecie.

Teraz Marvel Studios stworzy dwa filmy skupione na mniejszościach społecznych w ramach kina superbohaterskiego. Pierwszy – Czarna Wdowa – trafi na ekrany kin w maju 2020 roku. Kolejny – niezatytułowany film o Shang-Chi – znajduje się na wczesnym etapie developmentu.Shang-Chi: kim jest superbohater Marvela?

Shang-Chi to azjatycki superbohater, który do perfekcji opanował sztuki walk. Po dołączeniu do grupy Avengers mógł również kopiować swoją postać. Bohatera stworzył Steve Englehart, zaś za jego graficzny wizerunek odpowiada Jim Starlin. Szczegóły projektu nie są jeszcze znane. Wiadomo, że na stanowisko reżysera przedstawiciele Marvela poszukują twórcę z Azji. Scenariusz napisze Dave Callaham, wcześniej odpowiedzialny za franczyzę Niezniszczalnych oraz Wonder Woman 1984.

Do realizacji filmu studio Marvela nakłoniły z pewnością dwa czynniki: duża popularność Czarnej Pantery w środowiskach afroamerykańskich oraz rynek azjatycki, który stopniowo otwiera się na produkcje o superbohaterach. Warto wspomnieć, że Venom zarobił w Chinach prawie 130 mln dolarów. Posiadając „własnego” superbohatera, widzowie ze Wschodu mogą bić drzwiami i oknami na sale kinowe. Mam zatem nadzieję, że film o Shang-Chi reaktywuje produkcje kung-fu, właściwie zapomniane we współczesnym kinie głównego nurtu.

ZOBACZ TAKŻE: Disney i Marvel potwierdzają: Loki otrzyma swój serial

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *