Home Newsy Showmax zrealizuje serial o polskim superbohaterze!

Showmax zrealizuje serial o polskim superbohaterze!

Showmax zrealizuje serial o polskim superbohaterze!

Showmax powoli zaczyna doganiać konkurencję. Po dobrze przyjętym serialu kryminalnym zatytułowanym Rojst, nastał czas na kolejną oryginalną produkcję. Tym razem fabuła skupi się na polskim superbohaterze!

Polacy nie mają zbyt wielu superbohaterów. W pamięci milionów widzów na zawsze pozostanie kultowy As z Hydrozagadki. Współcześnie w rodzimych salonach prasowych można nabyć komiksy z serii „Biały Orzeł”. One również podejmują się tematu heroizmu znad Wisły. Ostatni polski superbohater również pochodzi z kart komiksu – chodzi oczywiście o serię WilQ. Na tym lista się kończy. Pierwszy z przytoczonych przykładów nieco się zestarzał, drugiego nie czyta się szczególnie dobrze. Specyfika trzeciego znakomicie pasuje do medium komiksu, więc tam bym go pozostawił. Na polskim rynku brakuje superbohatera na miarę naszych czasów – oddanego swojej misji, przy tym żyjącego egzystencją szarego everymana. Z pomocą przychodzi Showmax. Platforma streaminogowa przygotowuje pierwszy polski serial poświęcony superherosowi.

Showmax zrealizuje serial o polskim superbohaterze!

Wiadomość pochodzi z nieoficjalnych źródeł. Po raz pierwszy opublikował ją portal Wirtualne Media. Pośród oryginalnych projektów Showmax znalazł się rzekomo tytuł opowiadający o polskim superbohaterze. Fabuła skupi się na dresiarzu, którego życie zmienia się o 180 stopni, kiedy niespodziewanie wyrastają mu skrzydła. Wraz z nowymi możliwościami postanawia odmienić swoje życie – zaczyna działać w dobrej wierze, aby chronić świat przed złem.

Projekt znajduje się obecnie w fazie developmentu. Nad scenariuszem pracuje firma Telemark, wcześniej odpowiedzialna za seriale: Londyńczycy, Pakt i Nielegalni. Decyzja nad powstaniem serialu zapadnie, gdy przedstawiciele Showmaksa przyjrzą się planom na poszczególne odcinki oraz oszacują koszty produkcji.Moim zdaniem… pomysł brzmi znakomicie. Niechaj poziom absurdu będzie wysoki!

Mam nadzieję, że serial powstanie. Jeśli dostanie zielone światło, będę spełniony tylko w połowie. Dlaczego? Chciałbym, aby tak absurdalna fabuła poprowadzona została z odpowiednim dystansem. Kilka odsłon kinowego uniwersum DC próbowało uderzyć w bardziej poważne tony filmów o superbohaterach. Niestety, niełatwa sztuka ubrania dorosłych mężczyzn w obcisłe rajstopy oraz wysłania ich nocą na walkę ze złoczyńcami, tak, by wszystko utrzymane było w bardzo poważnym i elokwentnym tonie, udała się jak dotąd niewielu twórcom. Można wspomnieć Christophera Nolana (trylogia Mrocznego Rycerza) oraz braci Russo (Avengers: Wojna bez granic).

Od pierwszego polskiego serialu superbohaterskiego oczekuję tego, co amerykańska społeczność otrzymała wraz z powstaniem uniwersum miejskich herosów z Netfliksa (Iron Fista oraz pozostałych członków The Defenders). Fabuła powinna zostać osadzona w polskich realiach – samozwańczy bohater mógłby walczyć z ugrupowaniami radykalnych narodowców oraz tropić czarownice na Łysej Górze. Wszystko musiałoby zostać podane w jak najbardziej absurdalnej konwencji.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze filmy – Showmax. Co warto obejrzeć?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *