Home Newsy Slender Man: pierwszy zwiastun filmu. Ojciec 12-letniej morderczyni krytykuje produkcję

Slender Man: pierwszy zwiastun filmu. Ojciec 12-letniej morderczyni krytykuje produkcję

Slender Man: pierwszy zwiastun filmu. Ojciec 12-letniej morderczyni krytykuje produkcję

Slender Man to popularne monstrum, które doczekało się już wielu wcieleń. Stało się popularnym memem, trafiło do gry komputerowej i na stałe wpisało się w świadomość internautów. Powstanie nawet film inspirowany miejską legendą o potworze budzącym grozę wśród dzieci – dziś poznaliśmy jego oficjalny zwiastun.

W 2009 roku forum SomethingAwful ogłosiło konkurs na publikację creepy-pasty dotyczącej zjawisk paranormalnych. Jednym z uczestników okazał się Eric Knudsen, używający nicka Victor Surge. To on stworzył wizerunek Slender Mana: wysoki wzrost, ubiór (czarny garnitur) oraz motyw pojawiania się na zdjęciach w pobliżu dzieci. Postać okazała się strzałem w dziesiątkę i szybko rozprzestrzeniła się po całej sieci.

slender man, zwiastun, plakat, powtór
oficjalny plakat Slender Mana / fot. materiały prasowe

KIM JEST SLENDER MAN?

Za kinową wersję Slender Mana odpowiada David Birke – wcześniej napisał on scenariusz m.in. do 13 grzechów i ambitnego kina Elle. Reżyserem widowiska został mało znany Sylvian White – twórca słynie z realizacji epizodów seriali. W swojej karierze stworzył wyłącznie jeden horror – Koszmar następnego lata z 2006 roku.

Do kreacji tytułowego potwora zatrudniony został znany odtwórca ekranowych bestii. [Rec], Mumia z 2017 roku, Mama, To, Obcy: Przymierze czy Obecność 2 – wszystkie te tytuły spaja jedno nazwisko: Javier Botet. Aktor nie powinien mieć problemów z odegraniem Slender Mana – w filmie Jamesa Wana wcielał się w Crooked Mana, potwora inspirowanego internetowym upiorem.
ZOBACZ TAKŻE: Jeśli kogoś boicie się w horrorach, to właśnie JEGO!

Pozostała część obsady składa się w większości z nastoletnich aktorek. Na dużym ekranie ujrzymy Joey King (Obecność), Jaz Sinclair (Papierowe miasta), Julię Goldani Telles (The Affair) oraz Annalisse Basso (Ouija: Narodziny zła).

Slender Man – pierwszy zwiastun:

OD MIEJSKIEJ LEGENDY DO REALNEJ ZBRODNI

Ojciec 12-letniej dziewczyny, która przez miejską legendę o Slender Mana próbowała zabić swoją koleżankę z klasy, wypowiedział kilka cierpkich słów na temat produkcji.

Anissa Weier i Morgan Geyser zwabiły do lasu Payton Leutner, po czym dźgnęły ją 19 razy nożem. Ofiara szczęśliwie przeżyła atak. W trakcie przesłuchania dziewczynki zeznały, że posunęły się do zbrodni, by zadowolić Slender Mana i ochronić swoje rodziny przed jego gniewem.

Weier spędzi w szpitalu psychiatrycznym 25 lat. Jej koleżanka nie usłyszała jeszcze wyroku – prokuratura naciska na umieszczenie dziecka na 40 lat w szpitalu psychiatrycznym. Weiser fizycznie pchnęła Leutner nożem, podczas gdy Geyser obserwowała całą sytuację, podżegając dziewczynę do dalszej zbrodni – stąd ich wyroki różnią się od siebie.
O całym zajściu powstał dokument wyprodukowany przez stację HBO, Strzeż się Slender Mana.

Produkcję wysokobudżetowego horroru skomentował rozgoryczony ojciec Anissy Weier:

Chęć realizacji tego filmu to jakiś absurd! To nic więcej, jak popularyzacja tragedii. Nie jestem tym zaskoczony, bardziej czuję zniesmaczenie. Powrócił cały ból, z którym musiały poradzić sobie trzy rodziny.

Slender Man trafi na ekrany kin w maju bieżącego roku.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze horrory 2017 roku