Home Newsy Ślepnąc od świateł podbija USA. Amerykanie zachwyceni polskim serialem HBO

Ślepnąc od świateł podbija USA. Amerykanie zachwyceni polskim serialem HBO

Ślepnąc od świateł podbija USA. Amerykanie zachwyceni polskim serialem HBO

Po wielokroć powtarzałem: 2018 rok umocnił pozycję Polski na światowym rynku kinematograficznym. Po sukcesie Zimnej wojny oraz Twojego Vincenta, kolejnym dowodem potwierdzającym moją tezę jest owocna ekspansja Stanów Zjednoczonych przez Ślepnąc od świateł. Amerykanie są zachwyceni polskim serialem HBO.

Ślepnąc od świateł podbija Zachodni rynek. Tytuł nie tylko trafił na listy najpopularniejszych seriali HBO w Polsce i Europie Środkowej – jego walory artystyczne i formalne docenili również redaktorzy prestiżowego magazynu Variety. Produkcja na podstawie prozy Jakuba Żulczyka znalazła się w rankingu najlepszych seriali pochodzących spoza Stanów Zjednoczonych. To nie wszystko. Sukces Ślepnąc od świateł na Starym Kontynencie sprawił, że serią zainteresowali się Amerykanie – podobnie sprawa wyglądała w przypadku Kleru w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego. Produkcja trafi na małe ekrany USA w 2019 roku – prestiżowe wyróżnienie przez Variety może przyczynić się do wzrostu jej popularności oraz pomoże w przeniknięciu do świadomości większej grupy odbiorców.

Najlepsze seriale spoza USA według Variety:

Iron Island (Brazylia)

The Story of Yanxi Palace (Chiny)

Ride Upon the Storm (Dania)

Hippocrates / Interns (Francja)

Das Boot (Niemcy)

Autonomies (Izrael)

The Hunter (Włochy)

State of Happiness (Norwegia)

Ślepnąc od świateł (Polska)

Generations: the Legacy (Południowa Afryka)

Madrid on Fire (Hiszpania)

Informer (Wielka Brytania)

Ślepnąc od świateł – zwiastun:
Ślepnąc od świateł – fabuła:

Kuba (debiutujący Kamil Nożyński) to znany warszawski diler. Jest perfekcjonistą i outsiderem. Lubi mieć wszystko pod kontrolą – włącznie ze swoim dokładnie przemyślanym i zaplanowanym wizerunkiem. Jest zagadką dla otoczenia – to, co widzą inni to jedynie przystojna twarz, drogie ubrania, dobry samochód. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientami są politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Niestety, z czasem mężczyzna jest coraz bardziej zmęczony swoim przestępczym życiem. Postanawia zatem kupić bilet w jedną stronę do Argentyny. Wszystko zmienia się, kiedy z więzienia wychodzi gangster starej daty – Dario (Jan Fryncz).

Ślepnąc od świateł jest jak połączenie Watahy i Paktu. Prócz wartkiej i angażującej fabuły serial może pochwalić się zapierającą dech w piersiach warstwą wizualną.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze seriale HBO GO 2018 roku wg widzów w Europie

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *