Home Newsy Słynna powieść science fiction jako serial Netflixa. Czy tak będzie wyglądać?

Słynna powieść science fiction jako serial Netflixa. Czy tak będzie wyglądać?

Słynna powieść science fiction jako serial Netflixa. Czy tak będzie wyglądać?

Netflix jest w trakcie realizacji serialu science fiction na podstawie świetnej książki cyberpunkowej Altered Carbon (wydanej w Polsce pod tytułem Modyfikowany węgiel) autorstwa Richarda Morgana. Ma to być jeden z najdroższych seriali Netflixa.

O czym jest Modyfikowany węgiel?

W dwudziestym szóstym wieku ludzkość rozprzestrzeniła się po galaktyce, zabierając ze sobą w zimny kosmos podziały rasowe i religijne. Pomimo napięć i wybuchających tu i ówdzie krwawych wojen, Protektorat NZ trzyma nowe światy żelazną ręką, wykorzystując do tego elitarne oddziały uderzeniowe: Korpus Emisariuszy. To, czego nie mogła zagwarantować religia, zapewniła technika. Teraz, gdy świadomość można zapisać w stosie korowym i w prosty sposób przenieść do nowego ciała, śmierć stała się zaledwie drobną niedogodnością. O ile tylko stać cię na nowe ciało…

Były Emisariusz NZ, Takeshi Kovacs, zna smak umierania, to ryzyko zawodowe. Jednakże ostatnia śmierć była szczególnie brutalna. Przetransferowany strunowo na odległość wielu lat świetlnych, upowłokowiony w nowym ciele w San Francisco na Starej Ziemi i rzucony w środek spisku bezwzględnego nawet jak na standardy społeczeństwa, które zapomniało o wartości ludzkiego życia, szybko uświadamia sobie, że pocisk, który wybił dziurę w jego piersi na Świecie Harlana, to dopiero początek problemów. (opis książki wydawnictwa MAG)

Lepszy niż Neuromancer?

Dla wielu seria książek o Takeshi Kovacsu jest lepsza niż Neuromancer Williama Gibsona (powstaje również filmowa ekranizacja). W głównego bohatera wcieli się Joel Kinnaman, którego mogliśmy zobaczyć między innymi w remake’u RoboCopa.

Czy tak będzie wyglądał Modyfikowany węgiel Netflixa?

W sieci pojawiły się kilka nieoficjalnych gifów z planu, dzięki którym mamy wgląd w to, jakiego klimatu możemy się spodziewać. Skojarzenia wizualne z Ghost in the Shell czy też Blade Runnerem 2049 są jak najbardziej słuszne. Jak donosi popularny serwis io9, ma to być jeden z droższych seriali Netflixa.

W tym roku wyjdzie również wznowienie książki w Polsce

Już 1 grudnia do księgarń trafi wznowienie książki w twardej oprawie za sprawą wydawnictwa MAG ze świetną okładką autorstwa Piotra Cieślińskiego. Idealny moment, by przed premierą serialu zapoznać się z oryginałem:

Modyfikowany węgiel książka
Fot. wydawnictwo MAG

Premiera serialu Altered Carbon w Netflixie w 2018 roku. Czekamy na więcej szczegółów!

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze filmy cyberpunkowe, których nie znacie

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *