Home Newsy Smętarz dla zwierzaków: pierwsze zdjęcia nowej ekranizacji horroru Stephena Kinga

Smętarz dla zwierzaków: pierwsze zdjęcia nowej ekranizacji horroru Stephena Kinga

Smętarz dla zwierzaków: pierwsze zdjęcia nowej ekranizacji horroru Stephena Kinga

Nadciąga kolejna adaptacja prozy Stephena Kinga! Smętarz dla zwierząt doczekał się reboota. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia z filmu – cóż, horror prawdopodobnie nie dorówna znakomitemu To.

Adaptacje prozy Stephena Kinga zataczają ciekawy krąg. Wszystko zaczęło się od Carrie w reżyserii Briana De Palmy w 1976 roku. Później książki amerykańskiego pisarza były rozchwytywane przez najwybitniejszych reżyserów lat 80-tych: Stanleya Kubricka (Lśnienie), George’a A. Romero (Koszmarne opowieści na bazie scenariusza Kinga), Davida Cronenberga (Martwa strefa), Johna Carpentera (Christine) oraz Roba Reinera (Stań przy mnie). Niestety, lata 90. nie rozpieszczały już udanymi ekranizacjami popularnych książek. Od tego czasu adaptacje prozy pisarza często okazywały się fatalnymi produkcjami telewizyjnymi. Poza małymi wyjątkami – jak świetny 1408 albo pełnometrażowa Mgła – fani musieli czekać długie lat na kolejny świetny film, inspirowany książkami Kinga. Takim okazało się zeszłoroczne To. Horror podbił serca masowej widowni. Po jego sukcesie każde studio zapragnęło zrealizować własną adaptację. Czyżby powróciła złota era filmów na bazie Kinga?

Smętarz dla zwierzaków: opis fabuły

Obecnie amerykańskie wytwórnie zapowiedziały powstanie drugiej części To. Prócz tego ukaże się serial adaptujący najnowszą powieść Stephena Kinga, Outsider. Swoją nową wersję ma otrzymać Miasteczko Salem oraz Bastion. Nie można zapominać również o kontynuacji Lśnienia, która w Polsce zatytułowana została Doktor Sen. Ona również doczeka się ekranizacji. Nie wiadomo, czy film będzie powiązany z kultowym dziełem Kubricka. Mało? Wedle wstępnych założeń Buick 8 może trafić na ekrany kin. Swojej premiery na pewno doczeka się z kolei nowy Smętarz dla zwierzaków.

Omawiany tytuł to prawdopodobnie najstraszniejsza powieść amerykańskiego mistrza grozy. Twórcy zapowiadają, że nadchodzący film będzie stanowił jej wierną, uwspółcześnioną adaptację. Louis Creed postanawia wyprowadzić się wraz z żoną i dziećmi z hałaśliwego miasta na spokojną wieś. Pozorna idylla przerwana zostaje tajemniczym odkryciem. Nieopodal domu głównego bohatera znajduje się tajemniczy cmentarzyk. Protagonista nie wie, że nie powinien nikogo na nim zakopać…Smętarz dla zwierzaków – zdjęcia:

Smętarz dla zwierzków - nowy film
Fot. EW
Smętarz dla zwierzków - nowy film
Fot. EW
Smętarz dla zwierzków - nowy film
Fot. EW
Smętarz dla zwierzków - nowy film
Fot. EW
Smętarz dla zwierzków - nowy film
Fot. EW
Smętarz dla zwierzków - nowy film
Fot. EW
Smętarz dla zwierzków - nowy film
Fot. EW

Smętarz dla zwierzaków: kiedy data premiery?

Będzie to druga adaptacja „Smętarza dla zwierzaków”. Pierwsza trafiła na ekrany kin w 1989 roku. Scenariusz do filmu napisał sam Stephen King. Trzy lata później ukazała się telewizyjna kontynuacja horroru. Jej jakość wołała o pomstę do nieba, skutecznie zamykając duologię niskobudżetowego kina grozy. Tym razem Smętarz dla zwierzaków również wygląda jak tytuł posiadający budżetowe braki, stworzony bardziej na potrzeby telewizyjnego rynku. Ożywiony kot prezentuje się znakomicie – gorzej, że w głównej roli pojawia się Jason Clarke, za którym szczerze nie przepadam.

Premiera nowego Smętarza dla zwierzaków zaplanowana została na 5 kwietnia 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Horror To: Rozdział 2 – jak będzie wyglądał Pennywise? Pierwsze zdjęcie

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *