Home Newsy Smętarz dla zwierzaków: są pierwsze recenzje i opinie. Jakie oceny?

Smętarz dla zwierzaków: są pierwsze recenzje i opinie. Jakie oceny?

Smętarz dla zwierzaków: są pierwsze recenzje i opinie. Jakie oceny?

Horror To zwiastował renesans udanych ekranizacji prozy Stephena Kinga. Wkrótce na ekrany kin trafi nowa adaptacja Smętarza dla zwierzaków. Są pierwsze opinie i recenzje filmu. Czego możemy się spodziewać?

Smętarz dla zwierzaków po raz pierwszy został zekranizowany w 1989 roku. Co ciekawe, scenariusz filmu napisał wtedy sam Stephen King. Horror cieszył się sporą popularnością, jednak jego kontynuacja na zawsze zakończyła dwuczęściową serię. „Smętarz dla zwierzaków” – słusznie okrzyknięty najstraszniejszą książką Kinga – trafił na półkę, by czekać na lepsze czasy. Obecnie trwa renesans udanych adaptacji prozy „mistrza horroru”. To pobiło rekordy popularności filmów z kategorią wiekową R. Równie dobrze poradziły sobie dwa filmy od Netflixa: 1922 oraz Gra Geralda. Nic dziwnego, że amerykańskie wytwórnie postanowiły po raz kolejny sięgnąć po książki popularnego pisarza. Wkrótce na ekranach kin zadebiutuje nowa wersja Smętarza dla zwierzaków.

Smętarz dla zwierzaków: fabuła

Historia skupia się na młodym małżeństwem z dwójką dzieci, które kupuje dom blisko ruchliwej drogi. Dr. Louis Creed (Jason Clarke) szybko przekona się, że niedaleko jego posiadłości znajduje się zrujnowany cmentarz zwierząt. Skrywa on mroczny sekret: nie wszystkie trupy na nim pochowane wciąż znajdują się w ziemi. Na wstępnie pragnę uspokoić wszystkich anty-fanów The Walking Dead. Nie szykujcie się na kino o apokalipsie zombie! Treść Smętarza dla zwierzaków przedstawia motyw zmartwychwstania z zupełnie innej strony.

Smętarz dla zwierzaków: pierwsze recenzje

Pierwszy pokaz horroru Smętarz dla zwierzaków odbył się na festiwalu filmowym SXSW 2019. W sieci można odnaleźć opinie obecnych na nim dziennikarzy:

Podsumowując: szykuje się znakomity horror. Krytycy wskazują na umiejętne użycie jumpscarów oraz innych chwytów, utożsamianych z kinem grozy. Niektórzy mówią nawet, że Smętarz dla zwierzaków to najlepsza adaptacja prozy Kinga wszech czasów! Ciekawe… Pułap Carrie z 1976 roku oraz Lśnienia wydawał się trudny do przeskoczenia.

Smętarz dla zwierzaków – zwiastun:

Smętarz dla zwierzaków: data premiery

Reżyserią filmu zajęli się Kevin Kölsch i Dennis Widmyer. Wcześniej dwójka zrealizowała udany, offowy horror Gwiazdy w oczach. Scenariusz napisali Matt Greenberg i Jeff Buhler. Obaj twórcy mają doświadczenie w fabułach kina grozy. Na ich koncie można znaleźć tytuły, jak Nocny pociąg z mięsem, 1408, Halloween: 20 lat później albo Dzieci kukurydzy 3: Miejscowy żniwiarz.

Smętarz dla zwierzaków trafi na polskie ekrany w maju 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Smętarz dla zwierzaków: pierwsze zdjęcia nowej ekranizacji horroru Stephena Kinga

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *