Home Newsy Smoleńsk wśród 100 najgorszych filmów świata. Na którym miejscu?

Smoleńsk wśród 100 najgorszych filmów świata. Na którym miejscu?

Smoleńsk wśród 100 najgorszych filmów świata. Na którym miejscu?

Film Smoleńsk znalazł się wśród 100 najgorszych filmów świata w największej bazie filmowej IMDb. Na którym jest miejscu?

IMDb, czyli Internet Movie Database zostało uruchomiono 17 października w 1990 roku przez Cola Needhama. Pierwotnie baza dostępna była na platformie Usenet, czyli sieciowych grupach dyskusyjnych. W 1993 roku IMDb zaczęło funkcjonować w raczkującym internecie. Aktualnie właścicielem całości jest firma Amazon.

W IMDb użytkownicy z całego świata mogą oceniać filmy w skali od 1 do 10. Na podstawie tych ocen, tworzone jest wiele rankingów jak chociażby najlepsze filmy wszech czasów. Znajduje się również ranking najgorszych filmów, a wśród nich takie „hity” jak turecki Kod Adi K.O.Z., Ludzie-nietoperze czy też Muskularny Święty Mikołaj. Filmy z cyklu tak złe, że aż dobre… że jednak aż złe.

Wśród nich znajduje się polski film Smoleńsk. Mimo dużego wsparcia mediów publicznych, do kin wybrało się łącznie 461 tys widzów. Oczekiwano, że wynik będzie znacznie większy. Tym bardziej, że premierę przekładano wielokrotnie. Krytycy na produkcji nie zostawili suchej nitki – i nie chodzi tutaj o kwestie polityczne, lecz głównie o kwestie artystyczne. Jeśli chcecie wyrobić sobie własną opinię, obejrzyjcie film Smoleńsk online.

Na którym miejscu znajduje się aktualnie Smoleńsk?

Na dzień dzisiejszy (10 lutego 2017 roku) jest już na 81 miejscu i cały czas pnie się do góry. Jak myślicie – trafi do TOP 10?

ZOBACZ TAKŻE: Najgorszy film SF w historii kina i scjentolodzy? Te kulisy Was zadziwią

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *