Home Newsy Spędził pół roku w kosmosie. Widokami dzielił się na twiterze

Spędził pół roku w kosmosie. Widokami dzielił się na twiterze

Spędził pół roku w kosmosie. Widokami dzielił się na twiterze

Praca marzeń? Reid Wiseman spędził sześć miesięcy w kosmosie. Co robił oprócz pracy? Wrzucał nieziemskie fotki na twiterze!

Astronauta NASA, Reid Wisemam spędził pół roku na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, odbywając służbę. W trakcie pracy, dzielił się z całym światem zdjęciami, które wprost wbijają w fotel. Praca marzeń? Główny zainteresowany na pytanie, co było najlepsze w kosmosie, odpowiedział:

„Widok. Bycie tam jest niesamowite, ale patrzenie na Ziemię… Wiele się nauczyłem. To zadziwiająca maszyna. Nasza planeta żyje na wiele sposobów. Myślimy o niej jako o skałach, glebie i drzewach, ale gdy patrzysz na nią z kosmosu, zdajesz sobie sprawę, że to żyjąca i oddychająca istota, zupełnie tak jak ludzie na jej powierzchni.”

Co ciekawe – najgorsze było dla niego, że przez brak grawitacji, nie mógł w zasadzie usiąść czy też położyć się do łóżka. Jednak dla takich widoków, warto przecierpieć.

Już niedługo będzie można odwiedzić kosmiczną wystawę pod patronatem NASA w Polsce. A póki co – sprawdźcie, jakie tweety swego czasu wrzucał Reid Wisemam z kosmosu.1Tweety z kosmosu #1

Spędził pół roku w kosmosie. Widokami dzielił się na twiterze