Home Newsy Spider-Man: Daleko od domu – pierwszy zwiastun. Mysterio atakuje!

Spider-Man: Daleko od domu – pierwszy zwiastun. Mysterio atakuje!

Spider-Man: Daleko od domu – pierwszy zwiastun. Mysterio atakuje!

Nareszcie! W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun filmu Spider-Man: Daleko od domu. Człowiek-pająk wyrusza w nim na przyjacielski eurotrip. Nie zabraknie Nicka Fury oraz Mysterio. Szykuje się kawał dobrego kina!

Najpierw Marvel Studios przedstawi widzom genezę Kapitan Marvel, później nastanie czas na finał 11 lat kinowego uniwersum w Avengers: Endgame. Na samym końcu fani kina superbohaterskiego będą mieli do czynienia ze znacznie bardziej kameralną historią, skupioną na Spider-Manie. Od dłuższego czasu było wiadome, że fabuła filmu rozpocznie się po wydarzeniach z Wojny bez granic, a Peter Parker wyruszy ze swoimi przyjaciółmi do Europy (stąd tytuł filmu). Na miejscu spotka go Nick Fury, przydzielają nowe zadanie do wykonania. Wbrew oczekiwaniom, nie zobaczymy tutaj Sinister Six – grupy superzłoczyńców, której nadejście zwiastowała scena po napisach w Spider-Man: Homecoming.

Spider-Man: Daleko od domu – zwiastun:


(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Spider-Man: Daleko od domu – nareszcie możemy zobaczyć Mysterio

Twórcy Daleko od domu nie mają obecnie łatwego zadania. Spider-Man Uniwersum okazało się najlepszym filmem o Człowieku-pająku w historii kina. Ciężko będzie przeskoczyć poprzeczkę, zawieszoną przez niesamowitą animację. Nie zmienia to jednak faktu, że zwiastun zapowiada jeszcze większą rozróbę, niż ta widziana w Homecoming.

Przede wszystkim materiał wideo wydaje się ciekawy ze względu na debiutującego w nim Mysterio (Jake Gyllenhaal). Magia iluzji, z której korzysta antybohater, przypomina nieco efekty specjalne, stosowane przy Doktorze Strange’u. Doskonale, że kinowe uniwersum Marvela zachowuje estetyczne kontinuum z innymi widowiskami. Rozczarowani mogą być wyłącznie fani komiksów – Mysterio nie zakłada zbyt często w trailerze charakterystycznej, szklanej kuli na głowie. Złoczyńca wchodzi również w skład Sinister Six – możliwe, że grupa superzłoczyńców pojawi się w MCU dopiero przy okazji Spider-Mana 3 albo jakiegoś pobocznego eventu.

Spider-Man: Daleko od domu – z kim jeszcze będzie walczył superbohater

Prócz Mysterio w zwiastunie widzimy również tajemnicze golemy, odpowiadające wszystkim siłom natury. Tom Holland wyznał, że zbiry należą do grupy znanej jako The Elementals. W komiksach byli to wrogowie człowieka pająka, władający siłami natury: Hellfire (ogień), Hydron (woda), Magnum (ziemia), Zephyr (wiatr). W walce z nimi pomoże Nick Fury. Dobrze widzieć byłego szefa T.A.R.C.Z.Y. chwytającego za broń. Albo inaczej: dobrze zobaczyć Samuela L. Jacksona w akcji!

Spider-Man: Daleko od domu – kiedy premiera?

Spider-Man: Daleko od domu trafi na duże ekrany 5 lipca 2019 roku. Wcześniej, w marcu pojawi się Kapitan Marvel, zaś w kwietniu zadebiutuje Avengers: Endgame. Tam dowiemy się, jakim cudem Człowiek-pająk przeżył eksterminację połowy wszechświata przez Rękawicę Nieskończoności.

ZOBACZ TAKŻE: Avengers: Endgame – jak zostanie pokonany Thanos? Ciekawa teoria