Home Newsy Spider-Man Uniwersum: pamiętacie Spider-Kwika? Zabawna postać dostała niesamowitą animację!

Spider-Man Uniwersum: pamiętacie Spider-Kwika? Zabawna postać dostała niesamowitą animację!

Spider-Man Uniwersum: pamiętacie Spider-Kwika? Zabawna postać dostała niesamowitą animację!

Animacja Spider-Man Uniwersum skradła serca widzów na całym świecie. Zobaczyliśmy w niej nie jednego, a kilku Spider-Manów z alternatywnych wymiarów czasowych. Teraz twórcy zrealizowali krótką animację, poświęconą Spider-Kwikowi. Zobaczycie, jak postać w stylu Looney Tunes trafiła do Spider-Man Uniwersum!

Jeszcze żaden film nie opanował języka komiksów w tak dużym stopniu, jak miało to miejsce w Spider-Man Uniwersum. Twórcom nie tylko udało się zachować estetyczną formułę plansz z wydawnictwa Marvel. Obok wizualnych wyrazów dźwiękonaśladowczych czy specyficznym montażu, również opowiadana historia stanowiła esencję fizyki komiksowej. Obserwowaliśmy anomalię w kilku alternatywnych wymiarach czasowych. W jej wyniku Miles Morales jako Spider-Man spotkał innych, jemu podobnych superbohaterów.

Spider-Man Unwersum: różne wersje jednego superbohatera

Niemal każdy Spider-Man w filmie posiadał własną specyfikę przedstawienia oraz oryginalny kanon estetyczny. Spider-Man Noir był mroczny i pesymistyczny, jakby właśnie wrócił z wczasów w Sin City. Peni Parker przypominała postać wyjętą prosto z anime. Najciekawiej prezentował się Spider-Kwik – alter ego niejakiego Petera Porkera. Wizerunek specyficznego superbohatera bazował na klasycznym slapsticku rodem ze starych kreskówek. Najbardziej przywodził na myśl humor z Looney Tunes.

Spider-Kwik uchodził na najzabawniejszą postać całej animacji. Ku mojemu zaskoczeniu, wcale nie drażniła nadmierną „suchością” proponowanych żartów. Szybko zyskała też popularność wśród innych widzów. Twórcy zdecydowali się zrealizować krótkie wideo, które wyjaśnia, w jaki sposób Spider-Kwik trafił do fabuły Spider-Man Uniwersum.

Prequel Spider-Man Uniwersum? Cudowna animacja o Spider-Kwiku:

Spider-Man Uniwersum: co dalej z serią Marvela/Sony?

Reżyserią krótkiego materiału animowanego zajął się David Schulenburg. Scenariusz napisał Miguel Jiron. Obaj pracowali nad pełnometrażowym Spider-Man Uniwersum dla studia Sony. Nawet krótka animacja pokazuje, w jakim stopniu twórcy rozumieją język operowanego medium. Doskonale posługują się absurdalnym humorem, możliwym tylko w kreskówkach. Parodiują też klisze gatunku superbohaterskiego. Wideo ogląda się cudownie. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości Spider-Kwik pojawi się częściej w innych historiach z serii.

Szczegóły kolejnych filmów z bohaterami Spider-Man Uniwersum pozostają nieznane. Słyszeliśmy plotki o filmie poświęconym Spider-Gwen oraz innym superbohaterkom. Podobno mają również powstać seriale animowane z niektórymi postaciami. Nie wiadomo, czy któryś z tych projektów faktycznie dojdzie do skutku.

ZOBACZ TAKŻE: To pewne! Spider-Man opuszcza MCU. Disney nie dogadał się Sony

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *