Home Newsy Stranger Things – 2. sezon: pierwsze recenzje, opinie, komentarze. Jakie oceny zbiera serial?

Stranger Things – 2. sezon: pierwsze recenzje, opinie, komentarze. Jakie oceny zbiera serial?

Stranger Things – 2. sezon: pierwsze recenzje, opinie, komentarze. Jakie oceny zbiera serial?

Są pierwsze recenzje 2. sezonu Stranger Things! Jak oceniają serial Netflixa dziennikarze, którzy widzieli całość przedpremierowo?

Uspokajamy – jest znowu dobrze!

Popularny agregator recenzji Rotten Tomatoes zebrał na ten moment 28 recenzji. Aż 96% z nich jest pozytywna! Żeby jednak nie było aż tak optymistycznie – to nie są zachwyty, które wychwalą 2. sezon Stranger Things pod niebiosa, lecz są to wyważone i krytyczne opinie. By nie być gołosłownym, poniżej możecie zobaczyć oceny, jakie zostały wystawione przez przykładowe zachodnie media.

Stranger Things – 2. sezon: oceny

  • 91 – TVLine
  • 80 – The Hollywood Reporter
  • 80 – UPROXX
  • 80 – Variety
  • 80 – Collider
  • 75 – USA Today
  • 75 – Indiewire
  • 75 – The A.V. Club
  • 75 – New York Post
  • 70 – The Daily Beast

Jaki jest 2. sezon Stranger Things?

Wielu dziennikarzy zwraca uwagę, że 2. sezon jest straszniejszy. Otrzymujemy wiele momentów typowych dla horrorów z klasycznymi scenami, w których niejeden widz podskoczy na fotelu. Oprócz tego, bracia Duffer nie silą się na tworzenie czegoś nowego, lecz po prostu kontynuują całą historię, rozbudowując stworzone przez siebie uniwersum w charakterystycznym stylu rodem z lat 80. Krytycy zwracają też uwagę, że o ile pojedyncze odcinki bywają momentami średnie, to jednak Stranger Things broni się jako całość, którą najlepiej się ogląda jednym ciągiem, jak film.

Kilku redaktorów nieco narzeka na scenariusz, ale dodaje że rekompensują to bohaterowie, których oglądanie to czysta przyjemność. Jest wciąż między nimi chemia, co powoduje że nawet momenty przestoju nie bywają bardzo nużące. Magia zaś szczególnie powraca pod koniec – finał jest emocjonalnie satysfakcjonujący.

Premiera Stranger Things 2 już w piątek!

Czyli wychodzi na to, że fani Stranger Things otrzymają dokładnie to, czego oczekują i praktycznie nic się tu nie zmienia. Zaś Ci, którzy zupełnie nie kupują takiej konwencji opartej na nostalgii, znanych schematach i kinie nowej przygody, ponownie nie odnajdą w serialu nic dla nich. A my czekamy na premierę z utęsknieniem, która nastąpi w piątek 27 października w godzinach porannych na Netflixie.

ZOBACZ TAKŻE: I jak tu się nie jarać plakatami Stranger Things? Te przeróbki są genialne!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *