Home Newsy Stranger Things 4. sezon: twórcy zdradzają inspiracje do nowych odcinków.

Stranger Things 4. sezon: twórcy zdradzają inspiracje do nowych odcinków.

Stranger Things 4. sezon: twórcy zdradzają inspiracje do nowych odcinków.

Twórcy Stranger Things nie przestają podsycać ciekawości fanów serialu. Niedawno zadebiutował pierwszy teaser, zapowiadający 4. sezon. Teraz dowiedzieliśmy się, jakimi filmami inspirują się twórcy w pracach nad nowymi odcinkami.

Latem 2019 roku świat opanowała prawdziwa mania Stranger Things. Wszystko przez premierę 3. sezonu. Netflix dokładnie zaplanował promocję nowych odcinków popularnego serialu. Największe sieci sklepów odzieżowych zaproponowały własne kolekcje ubrań związanych ze Stranger Things. Powstały książki i komiksy, rozwijające uniwersum. Kolekcjonerzy LEGO mogli nawet zdobyć limitowany zestaw klocków z bohaterami z serialu.

Nic dziwnego, że po premierze nowych epizodów twórcy szybko wyemitowali zapowiedź 4. sezonu Stranger Things. Teraz poznaliśmy inspiracje scenarzystów serialu.

Stranger Things 4. sezon — twórcy zdradzają inspiracje

Stranger Things z nostalgią patrzy w przeszłość, na lata 70. i 80. ubiegłego wieku. Serial wypełniają nawiązania do popularnych filmów, książek, komiksów oraz gier arkadowych z tamtych czasów. Większość krytyków porównuje produkcję do powieści i opowiadań Stephena Kinga, takich jak To czy Ciało z tomu Cztery po północy.

Niedawno w sieci pojawiła się lista pięciu filmów, które zainspirowały twórców Stranger Things do realizacji nowych epizodów. To jednak nie wszystko! Co piątek w ramach Video Store Fridays na Twitterze będzie pojawiała się nowa lista tytułów. Na początek twórcy podali następujące filmy:

W polskim tłumaczeniu chodzi o filmy:

  • Tajemnica spalonego domu,
  • Fisher King,
  • Szalona wyprawa Billa i Teda,
  • Masz wiadomość,
  • Zwyczajni ludzie.

Stranger Things 4. sezon — pierwszy teaser:

Stranger Things 4. sezon — premiera

Szczegóły, dotyczące fabuły nowych epizodów, trzymane są pod kluczem. Dowiedzieliśmy się, że kolejny sezon nie wydarzy się w Hawkins. Czyżby twórcy zamierzali przenieść fabułę do Rosji, którą widzieliśmy w scenie po napisach ostatniego odcinka 3. sezonu? A może Eleven znów wyruszy w podróż do wielkiego miasta, w celu odnalezienia przyrodniej siostry z 2. sezonu?

Netflix nie ujawnił jeszcze daty premiery nowych odcinków Stranger Things. Mam nadzieję, że na 4. sezon będziemy czekać krócej niż na debiut poprzedniej serii.

ZOBACZ TAKŻE: Jak miał się skończyć 1. sezon Stranger Things? Byłoby smutno…

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *