Home Newsy Fani stworzyli knajpę w klimacie Stranger Things. Reakcja prawników Netflixa? Bezcenna!

Fani stworzyli knajpę w klimacie Stranger Things. Reakcja prawników Netflixa? Bezcenna!

Fani stworzyli knajpę w klimacie Stranger Things. Reakcja prawników Netflixa? Bezcenna!

Fani w Chicago stworzyli tymczasową knajpę w klimacie Stranger Things, jednak bez zgody Netflixa. Wpłynęło do nich pismo od prawników. Nie spodziewali się, co tam przeczytają.

Nic dziwnego, że wiele osób chce zarobić na popularności Stranger Things. I gdyby Netflix był bezduszną korporacją, to być może wysłał by po prostu zwykłe zawiadomienie o łamaniu prawa, ale spece od marketingu wiedzą, jak całość ograć, by nie tylko całość załagodzić, ale również pokazać fanowską stronę.

Jak brzmiała treść pisma wysłanego do twórcy tymczasowego baru?

Drodzy Danny i Doug,

Moje walkie-takie jest popsute, więc piszę do Was list. Doszły mnie słuchy, że otworzyliście tematyczną knajpę w klimacie Stranger Things w lokalu przy Logan Square. Nie chcę, żebyście pomyśleli, że jestem jakimś nieudacznikiem. Naprawdę się cieszę, że uwielbiacie ten serial (tylko poczekajcie na 2. sezon – będzie się działo!). Ale o ile nie żyje w Upside Dwon, to nie przypominam sobie, żebyśmy zawarli jakąś umowę w sprawie Waszej działalności. Czuć, że jesteście kreatywni i z pewnością uszanujecie, że chcemy mieć wgląd w to, jak fani tworzą stworzone przez nas uniwersum.

Nie damy znać Dr. Brennerowi, ale mamy kilka próśb:
1) po minięciu 6 tygodni, nie kontynuujcie swojej działalności
2) zapytajcie nas o pozwolenie, jeśli podobny pomysł wpadnie Wam do głowy

Dajcie znać proszę jak najszybciej znać, czy zgadzacie się z naszymi postanowieniami.

Kochamy naszych fanów najmocniej na świecie, ale wiedzcie, że Demogorgon już niekoniecznie. Proszę, nie zmuszajcie nas, byśmy zadzwonili do Waszych mam.

A tak wyglądało oryginalne pismo:

Stranger things prawnicy

Można załatwić sprawę w fajny sposób? Można! Czapki z głów, dla speców z Netflixa. A to nie ich pierwsza pomysłowa akcja. Gdy padły serwery w trakcie premiery serialu Luke Cage, w działania zaangażowały się również gwiazdy i twórcy. Z kolei do premiery Star Trek: Discovery dodano napisy klingońskie. A to zaledwie czubek góry lodowej, jeśli chodzi o działania marketingowe i pijarowe.

Tymczasem – czekamy na 2. sezon Stranger Things, ale nie tylko – serialowa jesień zapowiada się naprawdę gorąco!

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *