Home Newsy Stranger Things: powstaną książki. O czym będą? Premiera w Polsce

Stranger Things: powstaną książki. O czym będą? Premiera w Polsce

Stranger Things: powstaną książki. O czym będą? Premiera w Polsce

Uniwersum Stranger Things nie przestaje się rozrastać. Wkrótce zadebiutuje 3. sezon popularnego serialu. Jego premiera poprzedzona zostanie książką, której akcję osadzono przed wydarzeniami z telewizyjnej serii. Poznamy m.in. historię matki Eleven. Książka ukaże się również w Polsce!

Wszyscy, którzy liczyli na powrót Stranger Things w zeszłoroczne Halloween musieli poczuć się rozczarowani. Netflix wstrzymał się z premierą 3. sezonu nostalgicznej produkcji, przesuwając ją na lipiec 2019 roku. Powody takich działań pozostają nieznane. Możliwe że największa platforma VOD postanowiła zatroszczyć się o jakość serii, po wtórnych odcinkach z 2. sezonu. Twórcy zapowiedzieli już, że tym razem historia skupi się na zupełnie nowych wydarzeniach, zostawiając w spokoju postać Willa Byersa. Mam jednak dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy stęsknili się za serialem. Stranger Things otrzyma własną trylogię książek.

Stranger Things: o czym będą książki?

Powstaną trzy powieści, których akcja poprzedza wydarzenia z serialu. Całokształt skupi się na matce Eleven. Poznamy powiązania kobiety z naukowym programem MKUltra, dzięki któremu jej córka zdobyła nadprzyrodzone moce. To nie wszystko. Trylogia książek z pewnością rozwinie postać siostry Eleven, która zadebiutowała w 2. sezonie Stranger Things.

Pierwszy tom zatytułowano Stranger Things: Suspicious Minds. Jego autorką jest Gwenda Bond, najlepiej znana z serii książek o Lois Lane (dziewczynie Supermana). Żadna z jej powieści nie trafiła jeszcze na polski rynek.Stranger Things: kiedy premiera książki w Polsce?

Trylogia książek ukaże się również w Polsce. Poradnia K nabyła prawa do wszystkich trzech pozycji z kanonu Stranger Things. Podczas gdy powieść w Stanach ukaże się już na początku lutego, polscy czytelnicy będą musieli poczekać do 24 kwietnia 2019 roku. Wtedy na księgarnianych pułkach zadebiutuje Stranger Things: Suspicious Minds.

ZOBACZ TAKŻE: Jak wygląda Eleven w 3. sezonie Stranger Things?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *