Home Newsy Strażnicy Galaktyki 3: James Gunn jednak wyreżyseruje film Marvela

Strażnicy Galaktyki 3: James Gunn jednak wyreżyseruje film Marvela

Strażnicy Galaktyki 3: James Gunn jednak wyreżyseruje film Marvela

James Gunn jednak wyreżyseruje Strażników Galaktyki vol.3! Kilka miesięcy wcześniej Disney zwolnił twórcę ze względu na kontrowersyjne treści, odnalezione na jego Twitterze. Na szczęście topór wojenny między Gunnem a wytwórnią został już zakopany.

Swego czasu kinowe uniwersum Marvela musiało mierzyć się z zarzutami, jakoby każdy ich film był robiony od linijki. Brakowało w nich bardziej oryginalnych rozwiązań fabularnych, o innowacyjnym poziomie formalnym nie wspominając. Lekarstwem na tego rodzaju komentarze okazał się James Gunn. Twórca – wywodzący się z rejonów kina grozy klasy B – zapukał do drzwi Marvel Studios, przedstawiając plan na oryginalną space-operę. Strażnicy Galaktyki okazali się hitem. Równocześnie Gunnowi udało się przenieść postacie z mało popularnych komiksów do pierwszej ligi letnich blockbusterów. Później twórca powrócił na stanowisko reżysera i scenarzysty przy okazji Strażników Galaktyki vol.2. Miał również stanąć za kamerą trzeciej odsłony serii, jednak na drodze pojawiły się pewne komplikacje…

Strażnicy Galaktyki vol.3: dlaczego James Gunn został zwolniony?

Przed nawiązaniem współpracy z Marvel Studios, James Gunn kreował się w mediach społecznościowych na kontrowersyjnego kawalarza. Repertuar jego żartów obejmował m.in. pedofilię, gwałty oraz zamach na WTC. Pod koniec lipca 2018 roku wpisy po raz kolejny ujrzały światło dzienne – wszystko za sprawą prawicowych amerykańskich mediów. Disney musiał zareagować. Koncern medialny jest w końcu utożsamiany z treściami, przeznaczonymi dla dużych, małych i najmniejszych. Dlatego przedstawiciele firmy postanowili rozstać się z Jamesem Gunnem. Twórca Strażników Galaktyki trafił na bruk. Przyszłość serii stanęła pod znakiem zapytania.

Decyzja rozeszła się szerokim echem pośród miłośników MCU. Radykalnie zareagował Dave Bautista. Aktor wcielający się w Draxa ogłosił, że jeśli Gunn nie powróci na swoje stanowisko, on opuści ekipę Strażników. Szantaż się nie sprawdził. Wystarczyło odczekać kilka miesięcy, a sprawa ucichła sama.

Strażnicy Galaktyki vol.3: kiedy premiera filmu MCU?

W trakcie swojej banicji, James Gunn zdążył zbratać się z konkurencyjnym studiem DC Entertainment. Twórca wyreżyseruje dla nich reboot Legionu Samobójców. Nie wiadomo, w jakim stopniu nawiąże on do niesławnego widowiska z 2016 roku. W obsadzie znalazł się Idris Elba. Według dotychczasowych doniesień, projekt DC jest priorytetem Gunna. Jego data premiery zaplanowana została na 6 sierpnia 2021 roku. Dopiero później twórca przystąpi do prac nad Strażnikami Galaktyki vol.3.

Na nowe przygody Petera Quilla, Gamory (jeśli przeżyje Endgame), Groota oraz Draxa przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać…

ZOBACZ TAKŻE: Legion samobójców: Margot Robbie o półnagich scenach. Dlaczego ich nie lubiła?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *