Home Newsy Świat w ogniu: Początki – ależ obsada! Gwiazda Gry o tron i głośne polskie nazwiska. Premiera? Lada moment

Świat w ogniu: Początki – ależ obsada! Gwiazda Gry o tron i głośne polskie nazwiska. Premiera? Lada moment

Świat w ogniu: Początki – ależ obsada! Gwiazda Gry o tron i głośne polskie nazwiska. Premiera? Lada moment

Epic Drama wyemituje w listopadzie serial historyczny Świat w ogniu: Początki. Fabuła przedstawia losy cywilów w trakcie pierwszych dni II wojny światowej. W obsadzie znaleźli się brytyjscy aktorzy oraz grono Polaków – wśród nich są: Tomasz Kot, Borys Szyc i Zofia Wichłacz.

Dla ścisłości: Świat w ogniu: Początki nie ma nic wspólnego z akcyjniakiem pod takim samym tytułem, który latem gościł na ekranach kin. Zamiast przesadzonego thrillera o zamachu na prezydenta Stanów Zjednoczonych, widzowie zobaczą przejmującą historię cywilów w trakcie wybuchu II wojny światowej. Twórcy podkreślają, że zależało im na przedstawieniu wojennych wydarzeń z wielu perspektyw. W związku z tym zatrudnili międzynarodową obsadę. Obok brytyjskich aktorów znalazło się również miejsce dla Polaków.

Świat w ogniu: Początki – fabuła

Fabuła serialu historycznego została osadzona w 1939 roku i przedstawi losy tłumacza Harry’ego (Jonah Hauerznany), który pracuje w Ambasadzie Wielkiej Brytanii w Warszawie. Chłopak zakochuje się w polskiej kelnerce (Zofia Wichłacz). Kiedy nazistowskie czołgi wkraczają do Polski, a Wielka Brytania wypowiada Niemcom wojnę, Harry i Kasia staną przed tragicznymi wyborami.

Serial ukaże pierwszy rok wojny, od zwykłego życia w Manchesterze po niebezpieczne plaże Dunkierki – wojny, która dostaje się pod skórę, do serc i umysłów cywilów. Nikt nie jest w stanie zrozumieć, że z dnia na dzień cały świat stanął w ogniu.

Świat w ogniu: Początki – zwiastun:

Świat w ogniu: Początki – obsada

W gwiazdorskiej obsadzie oprócz zdobywczyni Oskara, Helen Hunt, zdobywcy nagród Emmy i BAFTA, Seana Beana, oraz nominowanej do Oskara zdobywczyni Nagrody im. Laurence’a Oliviera, Lesley Manville, zobaczymy również znakomitych polskich aktorów: Zofię Wichłacz, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę, Borysa Szyca, Radosława Kaima i Tomasza Ziętka.

Pierwszych siedem odcinków serialu opowiada o mrożących krew w żyłach początkach II wojny światowej. Film ukazuje wzajemnie przeplatające się losy bohaterów z Wielkiej Brytanii, Polski, Francji, Niemiec i Stanów Zjednoczonych, którzy muszą zmierzyć się z codziennością w obliczu katastrofy. Zdjęcia do serialu powstały w Europie, m.in. w Polsce, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii.

Helen Ziegler, producent wykonawczy, komentuje: „Jesteśmy bardzo podekscytowani i wciąż nie mogę uwierzyć, że tacy wspaniali aktorzy zdecydowali się dołączyć do nas w tej podróży. Helen Hunt wnosi do postaci Nancy niesamowitą energię, siłę i wrażliwość. Oglądanie jej jest niezwykle wciągające. Mieliśmy również dużo szczęścia do naszej polskiej obsady, a wspaniała Zofia, która gra Kasię, tworzy wokół siebie niezwykłą i magiczną atmosferę. Każdy z aktorów wnosi coś wyjątkowego na ekran”.

„Chciałem uchwycić problematykę związaną z rozpoczęciem wojny z globalnej perspektywy. Być może po raz pierwszy we współczesnej historii ludzie zaczęli ze sobą rozmawiać i współpracować w tak intymnych warunkach” – mówi Peter Bowker, wielokrotnie nagradzany autor scenariusza. „To także dobry czas na oglądanie materiału o świecie, w którym różne kraje o różnych potrzebach zjednoczyły się, aby przeciwstawić się kultowi nienawiści. Na opowiadanie historii o tym, jak ludzie z różnych środowisk i różnych części świata spotkali się ze sobą i odkryli, że nie różnią się od siebie aż tak bardzo” – dodaje scenarzysta i producent wykonawczy.

Świat w ogniu: Początku – kiedy premiera?

Premierowe odcinki serialu „Świat w ogniu: Początki” zostaną wyemitowane dzień po dniu: 10 i 11 listopada o godz. 21.30. Widzowie będą też mieli możliwość śledzenia losów bohaterów na platformie internetowej stacji Epic Drama.

ZOBACZ TAKŻE: Po zobaczeniu TYCH ZDJĘĆ, docenicie Dunkierkę jeszcze bardziej. Cóż za drobiazgowość!