Home Newsy Szczęki na żywo. Rekin przebił się przez kraty!

Szczęki na żywo. Rekin przebił się przez kraty!

Szczęki na żywo. Rekin przebił się przez kraty!

Kultowy horror Szczęki Stevena Spielberga straszy kolejne pokolenia widzów. Tymczasem załoga pewnej wyprawy miała okazję uczestniczyć w wydarzeniu, które wyglądało niczym scena ze słynnego filmu grozy!

Szczęki – tak to wyglądało w filmie

Chyba każdy pamięta scenę, w której olbrzymi rekin atakuje łódź głównych bohaterów z taką furią, że niszczy pokład i w wyniku nieszczęśliwych wydarzeń, w paszczę drapieżnika osuwa się Quint. To klasyczna scena, która wymagała użycia bardzo dużej liczby efektów specjalnych i była jedną z kosztowniejszych. Tak to wyglądało:

Szczęki w prawdziwym życiu

Tymczasem w Meksyku urządzono wycieczkę, w której amatorzy mocnych wrażeń mogą oglądać rekiny w specjalnych metalowych klatkach. Mają one zapewnić bezpieczeństwo nurkowi. Jak widać jednak na poniższym filmiku, rekin jest w stanie zdziałać naprawdę wiele. Tylko dla widzów o nerwach ze stali!

Jak było naprawdę?

Z powyższego filmiku można odnieść wrażenie, że rekin zaatakował człowieka znajdującego się w klatce. Tymczasem wyglądało to nieco inaczej. Drapieżnik rzucił się na tuńczyka-przynęte, która była w jego zasięgu. Przy okazji, uderzył w kraty, które go na tyle zdezorientowały, że z pełną siłą wbił się w bok klatki (rekiny są w stanie poruszać się tylko do przodu), przebijając metal. Gdy znalazł się w środku, udało mu się wyskoczyć przez górne wyjście.
Nurek, który znajdował się w środku, zachował na szczęście spokój, schronił się na dnie klatki i ostatecznie wyszedł bez szwanku. Ale niewiele brakowało…

Sytuacja mrożąca krew w żyłach! Trzeba przyznać, że najlepsze horrory to przy tym bajki dla dzieci…