Home Newsy Tak będzie wyglądał Achilles w serialu BBC i Netflixa. Szok wśród widzów

Tak będzie wyglądał Achilles w serialu BBC i Netflixa. Szok wśród widzów

Tak będzie wyglądał Achilles w serialu BBC i Netflixa. Szok wśród widzów

BBC wraz z Netflixem realizuje wysokobudżetowy serial Troy: Fall of a City. Pojawiły się pierwsze zdjęcia z produkcji i w sieci zawrzało ze względu na aktora odgrywającego postać Achillesa.

O czym będzie sieral Troy: Fall of a City?

Akcja serialu skupi się słynnej wojnie trojańskiej widzianej z perspektywy trojańskiej rodziny królewskiej. Za scenariusz odpowiada David Farr (Nocny Recepcjonista), zaś producent Piers Wenger zapowiada, że czegoś takiego jeszcze dotąd nie emitowano.

Tak będzie wyglądał Achilles

Pojawiły się pierwsze zdjęcia i w sieci zawrzało ze względu na to, jak będzie wyglądał Achilles. Wcieli się w niego czarnoskóry aktor David Gyasi (lepiej znanego z Interstellar):

Czarnoskóry Achilles
Fot. Variety

Burza w sieci

Widzowie oskarżają BBC i Netflixa o przesadną poprawność polityczną, twierdząc, że totalną głupotą jest obsadzanie w tej roli czarnoskórego aktora. Inni zaś bronią twórców, że mamy do czynienia z historią mitologiczną, w której bardziej liczy się fabuła i ciekawe przedstawienie znanych bohaterów w nieszablonowy sposób niż kolor ich kolor skóry. A co Wy sądzicie?

ZOBACZ TAKŻE: Za ten film chcą ścięcia głowy aktorki. Jest coraz ostrzej! Martwe ciało w pobliżu planu

Comment(5)

  1. Jak białe postacie obsadza się czarnymi aktorami, to liczy się fabuła i nieszablonowe przedstawienie bohaterów. Jak jest na odwrót (albo w ogóle nie ma czarnych aktorów w filmie) to jest to rasizm.

  2. Dokładnie jak niżej napisał. Jakiś czas temu była burza o jakiś film, którego akcja odbywała się w Egipcie chyba coś z bogami egipskimi. Wtedy jakoś nie mówili nic o fabule… Wielki ból dupy, że egipcjanie byli biali…

  3. Macie rasistowski portal, co ma kolor skóry do bohatera, grecy raczej nie maja jasnej skóry, przykro mi że nadal sa uprzedzenia wobec koloru skóry, czy mało było tragedii z powodu rasistowskich poglądów, rasistowscy prostackie prymitywne myślenie , jest wstyd mnie za ludzi z takimi poglądami, to niemoralne i nie etyczne

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *