Home Newsy Tak, to naprawdę jest serial od TVN. WOW – ale klimat!

Tak, to naprawdę jest serial od TVN. WOW – ale klimat!

Tak, to naprawdę jest serial od TVN. WOW – ale klimat!

Belle Epoque to serialowa superprodukcja TVN. Pojawił się pierwszy zwiastun i wygląda to naprawdę rewelacyjnie!

Belle Epoque to serial osadzony na początku XX wieku w Krakowie. Fabuła trzymana jest w tajemnicy, jednak patrząc na zwiastun i wcześniejsze doniesienia, można zaryzykować stwierdzenie, że będziemy mieli do czynienia z polskim Sherlockiem Holmesem. Pojawiają się również porównania do brytyjskiego serialu Ripper Street: Tajemnicy Kuby Rozpruwacza.

Przypomnijmy, że w przyszłości w podobnej konwencji powstanie nowy serial Canal+ nazywany polskim Peaky Blinders.

Pojawił się pierwszy zwiastun, który znakomicie buduje klimat – szybki montaż, dopracowane scenografie, ujęcia, stroje charakterystyczne dla epoki, a to wszystko doprawione utworem Psycho Killer zespołu Talking Heads, co tylko wzmacnia dobre odczucie. Tak – ciężko nam uwierzyć, ale to serial stacji TVN, a nie Netflix czy HBO.

 

 

Jedyne co nas niepokoi to fakt, że każdy odcinek będzie stanowił zamkniętą całość. Trochę się odzwyczailiśmy już od procedurali w dobie takich seriali jak Wataha, Pakt, Belfer czy Artyści. Pierwszy sezon będzie składał się z 10 odcinków.

W głównych rolach występują:  Paweł Małaszyński, Magdalena Cielecka oraz Olaf Lubaszenko. Za scenariusz odpowiadają Marek Bukowski, Igor Brejdygant i Maciej Dancewicz.
Premiera serialu Belle Epoque zaplanowana jest na wiosnę w 2017 roku. W ramach oczekiwania, sprawdźcie inne najlepsze nowe polskie seriale. Jeśli zaś ciągnie Was do zagadek i tajemnic, to polecamy najlepsze mniej znane seriale kryminalne.