Home Newsy Tak wyobrażano sobie 2017 rok w Związku Radzieckim w latach 60. XX wieku

Tak wyobrażano sobie 2017 rok w Związku Radzieckim w latach 60. XX wieku

Tak wyobrażano sobie 2017 rok w Związku Radzieckim w latach 60. XX wieku

Jak Rosjanie w latach 60. XX wieku wyobrażali sobie rok 2017? Sprawdźcie niesamowite ilustracje retro futurystyczne.

Ilustracje, które obrazują XXI wiek, a dokładniej rzecz biorąc – nasz aktualny 2017 rok, stworzył L. Smekhov, zaś na takie pomysły wpadli V. Strukova oraz V. Shevchenko. Ilustracje potem były przedstawione w formie pokazu slajdów i miały pokazać ludności Związku Radzieckiego, że przyszłość będzie wyglądała właśnie w taki sposób.

Oczywiście – były to działania typowo propagandowe, by pokazać, że Imperialiści nie są wcale lepsi niż niektórym mogłoby się to wydawać. Do ilustracji dotarł redaktor popularnego serwisu io9.

Jeśli lubicie takie klimaty, to sprawdźcie również archiwalne ilustracje koncepcyjne z Gwiezdnych wojen oraz świetne prace retro przedstawiające kosmos.

Tak Rosjanie wyobrażali sobie 2017 rok w latach 60.
12017 rok oczyma Rosjan z lat 60. #1

Jak Rosjanie wyobrażali sobie 2017 rok w 1960
Fot. io9


Comment(4)

  1. Szkoda że nie przetłumaczone podpisy z rosyjskiego. I dlaczego nazwiska tłumaczone na angielski , nie można po polsku np. Szewczenko?

  2. Jak bardzo się takie surrealistyczne wizje różnią od stanu faktycznego. Próbowali przedstawić rzeczy znane im ówcześnie, ubierając je w futurystycznie wyglądającą formę, dokładając jakieś ufo, statki kosmiczne, itp. Komputery wyglądające raczej jak maszyny zapisujące na szpulach z taśmą rodem z lat 80, telewizory wciąż kineskopowe z jakimiś dziwnymi przyciskami, autobusy przypominające bardziej kolejkę na Kasprowy Wierch, miasta przypominające bardziej Kapitol z Igrzysk śmierci niż coś, co mamy współcześnie.

  3. jak już publikujecie taką galerię to moglibyście umieścić tłumaczenie podpisów, czasy Związku Radzieckiego dawno minęły więc nie każdy zna rosyjski

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *