Home Newsy Takiego sukcesu nowego Jumanji nikt się nie spodziewał! Będzie kolejna część

Takiego sukcesu nowego Jumanji nikt się nie spodziewał! Będzie kolejna część

Takiego sukcesu nowego Jumanji nikt się nie spodziewał! Będzie kolejna część

Jumanji. Przygoda w dżungli okazał się niekwestionowanym hitem, zarabiając w kinach na całym świecie imponujące 858,3 mln $ (przy kosztach produkcji w wysokości 90 mln $). Realizacja kontynuacji była zaledwie kwestią czasu – dziś poznaliśmy nazwiska scenarzystów oraz obsady widowiska.

Chyba nikt nie spodziewał się, że reboot popularnego kina familijno-przygodowego z 1995 roku okaże się tak spektakularnym hitem, niemal miażdżąc konkurencję w globalnym box office. Franczyza Jumanji radykalnie zmieniła konwencję, stając się przaśną komedią z „The Rockiem” i Jaackiem Blackiem w rolach głównych. Gra planszowa z oryginału zastąpiona została tajemniczą grą na konsolę, a protagoniści serii trafili do wirtualnego świata.

Sony stawia na sprawdzonych ludzi

kadr z filmu Jumanji
Fot. materiały prasowe

Do prac nad niezatytułowaną kolejną częścią Jumanji powróci scenopisarski duet Jeffa Pinknera i Scotta Rosenberga. Pierwszy z wymienionych autorów od dłuższego czasu zajmuje się kreowaniem widowisk dla studia Sony. Niestety, jego tytuły nie odnosiły dotąd szczególnych sukcesów. W swojej karierze stworzył m.in. Niesamowitego Spider-Mana 2, Piątą falę oraz koszmarną Mroczną Wieżę na podstawie prozy Stephena Kinga. Pinkner i Rosenberg spotkali się przy okazji prac nad serialem Zoo dla kanału CBS.

Pierwsza wersja skryptu Jumanji. Przygoda w dżungli została napisana przez Chrisa McKenna i Erika Sommersa (duet odpowiedzialny za LEGO. BATMAN – FILM oraz Spider-Mana: Homecoming). Pinkner i Rosenberg przepisali historię, dostosowując ją do własnej wizji twórczej. Nowe Jumanji zaplanowane zostało jako autorskie dzieło wspomnianej dwójki scenarzystów.

Nowe Jumanji – kto w obsadzie?

Do historii powrócą protagoniści poprzedniej części cyklu: Dwayne “The Rock”  Johnson, Karen Gillan, Kevin Hart i Jack Black. Pierwszy z wymienionych aktorów to najbardziej dochodowa gwiazda amerykańskich widowisk – nic dziwnego, że zatrudnienie go w którymś tytule automatycznie wiąże się z lepszą sprzedażą filmu. Równocześnie pozostaje mieć nadzieję, że twórcy porzucą przaśny żart związany z postacią Jacka Blacka (bohater wciela się w kobietę, uwięzioną w ciele mężczyzny). W swoim ostatnim raporcie portal The Wrap doniósł również, że reżyser Jumanji. Przygoda w dżungli rozważa powrót na swoje stanowisko w kontynuacji widowiska.

ZOBACZ TAKŻE: Chcieliście iść do kin na nowe Jumanji? Będzie boleć! Film TYLKO z polskim dubbingiem

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *