Home Newsy Ten cykl fantasy przez wielu uważany jest za lepszy niż Gra o tron. Będzie serial!

Ten cykl fantasy przez wielu uważany jest za lepszy niż Gra o tron. Będzie serial!

Ten cykl fantasy przez wielu uważany jest za lepszy niż Gra o tron. Będzie serial!

Mogłoby się wydawać, że po sukcesie Gry o tron, kolejne seriale będą nam rosnąć jak grzyby po deszczu. Tymczasem takich produkcji jest jak na lekarstwo. Nadciąga jednak nowy serial fantasy na podstawie kultowej serii książek!

IM Global Television ogłosiło, że rozpoczyna prace nad realizacją serialu fantasy na podstawie cyklu Czarna Kompania autorstwa Glena Cooka. Producentem wykonawczym będzie David S. Goyer, który odpowiada między innymi za inny popularny serial Demony Da Vinci.

Czarna Kompania to cykl fantasy składający się (aktualnie) z 10 tomów, który przedstawia losy najemników w mrocznym świecie walczących dla tego, kto da więcej. Pierwszy tom pojawił się w 1984 roku i zachwycił czytelników i krytyków. Nowością było wysunięcie na pierwszy plan antybohaterów z charakterystycznymi pseudonimami, które zaznaczały indywidualność każdej z postaci. Dzisiaj całość zaliczana jest do kanonu fantasy. W Czarnej Kompanii zaczytywali się nawet amerykańscy żołnierze podczas wojny w Zatoce, utożsamiając się z najemnikami.
Na ten moment zbierana jest obsada do serialu. Wiadomo, że w postać Pani (jednej z pradawnych Bogiń) zagra Eliza Dushku, którą mogliśmy zobaczyć w Buffy: Postrach wampirów czy też Banshee:

Czarna Kompania - Pani
Fot. materiały prasowe

Czekamy na serial bardzo mocno, gdyż materiał źródłowy to „samograj” z pełnokrwistymi bohaterami, niesamowitymi zwrotami akcji i świetnie zarysowanym światem. To kolejny projekt fantasy po Thorgalu, na który zacieramy ręce!

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze polskie książki fantasy