Home Newsy The Mandalorian: serial z uniwersum Star Wars ma już obsadę. Ależ nazwiska!

The Mandalorian: serial z uniwersum Star Wars ma już obsadę. Ależ nazwiska!

The Mandalorian: serial z uniwersum Star Wars ma już obsadę. Ależ nazwiska!

Lucasfilm przy współpracy z Disneyem rozwija właśnie pierwszy aktorski serial, osadzony w uniwersum Gwiezdnych Wojen. The Mandalorian – bo tak zatytułowany został projekt – posiada już główną obsadę. Przedsięwzięcie wzbogaciło się o kilka słynnych nazwisk.

Krok po kroku Gwiezdne Wojny opanowują świat. Historie z odległej galaktyki stopniowo przestały się skupiać wyłącznie na rodzie Skywalkerów, na rzecz bardziej innowacyjnych fabuł z różnych okresów czasowych. Tak przynajmniej wydawało się wraz z premierą Łotra 1. Później włodarze Lucasfilm po raz kolejny próbowali odciąć kupon od znanych postaci – premiera Hana Solo zakończyła się fiaskiem (film okazał się spektakularną bombą box office), zaś spin-off dotyczący Boby Fetta został odwołany. Jego miejsce zajął bliźniaczy projekt: aktorski serial opowiadający o kosmicznej rasie, z której wywodzi się słynny łowca nagród. Poznaliśmy już znaczną część obsady The Mandalorian.

The Mandalorian: obsada serialu

Od dłuższego czasu wiadomo, że głównym bohaterem The Mandalorian został Pedro Pascal – aktor znany z serialu Narcos. Obok niego wystąpi Gina Carano (Deadpool) i Nick Nolte (Gangster Squad. Pogromcy mafii). To nie wszystko, kolejny raport przedstawił jeszcze więcej nazwisk w obsadzie. Na małym ekranie zobaczymy: Giancarlo Esposito (Breaking Bad), Emily Swallow (Nie z tego świata), Carla Weathersa (Predator), Omida Abtahia (Amerykańscy Bogowie) oraz… Wernera Herzoga. Nie przecierajcie oczu – Werner Herzog stanie się integralną częścią uniwersum Gwiezdnych Wojen. Słynny reżyser i dokumentalista po raz kolejny udowodnił, że jest kompletnie nieobliczalny. Wiecie, to tak jakby Roman Polański na własnych plecach zaniósł Froda na Górę Przeznaczenia albo Steven Spielberg był horkruksem w Harrym Potterze.

Z drugiej strony niepotrzebnie się dziwię. Niemal każdy chciałby zagrać w Gwiezdnych Wojnach. Mało kto wie, że w Ostatnim Jedi wystąpił m.in. książę William i książę Harry. Obok nich pojawił się Edgar Wright.The Mandalorian: jaka fabuła? Kiedy rozegra się akcja serialu?

Twórcą serialu jest Jon Favreau (aktor, posiadający solidny dorobek reżyserski: m.in.Księgę dżungli z 2016 roku oraz dwie pierwsze części Iron Mana). Pierwszym Mandalorianem w historii serii był kultowy łowca nagród, Boba Fett. Później w trylogii prequeli pojawił się jego ojciec, Jango. Wojny Klonów znacznie rozwinęły wątek kosmicznej rasy oraz jej kultury. Wtedy mogliśmy już zobaczyć kilku przedstawicieli tego gatunek.

Fabuła serialu skupi się na Mandalorianie. Widzowie będą śledzić przygody samotnego strzelca nawet poza granicami jurysdykcji Nowej Republiki. Akcja serialu osadzona została po upadku Imperium oraz przed narodzinami Nowego Porządku. Mówiąc innymi słowami: po śmierci Boba Fetta oraz jego ojca oraz przed Przebudzeniem Mocy. Serial wyląduje na platformie streamingowej Disney+ w 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiezdne Wojny: powstanie kolejny serial. To prequel Łotra 1. Kto w nim zagra?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *