Home Newsy The Outsider: serial na podstawie książki Stephena Kinga od HBO

The Outsider: serial na podstawie książki Stephena Kinga od HBO

The Outsider: serial na podstawie książki Stephena Kinga od HBO

Krótko przed premierą książki Outsider dowiedzieliśmy się, że prawa do jej ekranizacji zostały już sprzedane amerykańskiemu studiu. Dzisiaj wiemy, że nabywcą zostało HBO. Stacja zrealizuje serial kryminalny na podstawie prozy Stephena Kinga.

Kolejne ekranizacje prozy króla amerykańskiego horroru mnożą się jak grzyby na deszczu. Nie ma się co dziwić, Stephen King zawdzięcza swój rozgłos właśnie medium kinematografii. „Carrie” przeleżałaby w minimalnym nakładzie gdzieś na zakurzonych pułkach bibliotecznego magazynu, gdyby praw do ekranizacji nie wykupił Briana De Palma. Adaptacja książki z 1976 roku uznawana jest za jeden z najważniejszych horrorów w historii kina. Od czasów jej premiery Stephen King nie znika z list bestsellerów, zaś ekranizacje jego książek cyklicznie powracają na małe i duże ekrany. Tym razem możemy spodziewać się adaptacji jego najnowszej książki: doskonałego „Outsidera”, którego premiera przypadła na czerwiec 2018 roku.

The Outsider: serial kryminalny HBO. Jaka fabuła?

Fabuła „Outsidera” skupia się na nauczycielu wf-u, który zostaje oskarżony o morderstwo nastoletniego chłopca. Całość rzekomo rozegrała się na tle seksualny. Niekompetencja organów ścigania oraz szereg niewiadomych, mnożących się wraz z trwaniem śledztwa, wprowadza chaos w lokalnym społeczeństwie. Nikt nie spodziewa się, jakie konsekwencje może spowodować pochopne działanie stanowej policji. Równocześnie nikt nie zdaje sobie sprawy, z jak specyficznym śledztwem przyszło im się zmierzyć. Jako emerytowany fan twórczości Stephena Kinga śmiało mogę polecić Wam tę książkę!

Głównymi bohaterami serialu będą doświadczony glina oraz niekonwencjonalny detektyw. Poznaliśmy również pierwsze nazwisko w obsadzie. W The Outsider wystąpi Ben Mendelsohn, znany m.in. z udziału w Łotrze 1. Gwiezdne Wojny – historie oraz Playerze One. Aktor będzie również producentem wykonawczym 10-odcinkowego serialu. Podobne stanowisko obejmie Jason Bateman, który prócz tego zajmie się reżyserią dwóch pierwszych epizodów. Nie wiadomo, w jakim stopniu w prace nad serialem zaangażowany jest sam Stephen King (chociaż z jego zacięciem w produkcjach telewizyjnych, lepiej żeby trzymał się z dala od The Outsider – wystarczy, że zepsuł już Lśnienie albo Maximum Overdrive).Wszystkie zapowiedziane ekranizacje prozy Stephena Kinga

Po dekadzie nieurodzaju Stephen King nareszcie nie musi wstydzić się ekranizacji swoich książek (czego niestety nie można powiedzieć o tytułach jak Łowca snów czy Carrie z 2013 roku). Wszystko rozpoczęło się wraz z premierą horroru To albo wcześniej, kiedy na platformie Netflix zadebiutował pierwszy sezon Stranger Things. Oba tytuł zgrabnie nawiązywały do kina nowej przygody, równocześnie bazując na gatunkowych chwytach z książek mistrza grozy. Dodatkowo film o morderczym Pennywisie zarobił krocie w kinach na całym świecie, stając się jednym z najbardziej dochodowych produkcji z kategorią wiekową R. Amerykańskie wytwórnie zareagowały natychmiastowo, ogłaszając kolejne ekranizacje prozy Stephena Kinga.

Obecnie zapowiedziano powstanie drugiej części To. Swoją nową wersję ma otrzymać Miasteczko Salem oraz Bastion. Nie można zapominać również o kontynuacji Lśnienia, która w Polsce zatytułowana została Doktor Sen. Ona również doczeka się ekranizacji. Nie wiadomo, czy film będzie powiązany z kultowym dziełem Kubricka. Mało? Wedle wstępnych założeń Buick 8 może trafić na ekrany kin. Swojej premiery na pewno doczeka się z kolei nowy Smętarz dla zwierzaków.

ZOBACZ TAKŻE: Na której scenie w horrorze TO bał się Stephen King? „Prawie zesrałem się ze strachu”

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *