Home Newsy The Umbrella Academy: Netflix zapowiada 2. sezon. Fabuła, obsada i data premiery

The Umbrella Academy: Netflix zapowiada 2. sezon. Fabuła, obsada i data premiery

The Umbrella Academy: Netflix zapowiada 2. sezon. Fabuła, obsada i data premiery

Netflix rozstał się z superbohaterskim uniwersum Marvela, w którego skład wchodził m.in. Luke Cage oraz Jessica Jones. W zamian platforma zaproponowała widzom nowy serial, bazujący na komiksach „The Umbrella Academy”. Produkcja została właśnie przedłużona o 2. sezon. 

Chociaż członkowie The Defenders opuścili szeregi Netflixa, platforma nie wycofała się z produkcji seriali superbohaterskich. Miejsce Daredevila i Punishera zajął serial The Umbrella Academy, bazujący na komiksach Gerarda Waya (wcześniej sprawującego rolę frontmana zespołu My Chemical Romance). Fabuła skupia się na dysfunkcyjnej rodzinie, której członkowie posiadają zróżnicowane supermoce. Bohaterowie spotykają się po latach, by wspólnie rozwiązać tajemnicę śmierci ich ojca oraz uchronić świat przed apokalipsą. Finał pierwszego sezonu zakończył się cliffhangerem. Twórcy nie odpowiedzieli również na wiele pytań, postawionych w serialu. Powstanie 2. sezonu było zatem więcej niż pewne.

The Umbrella Academy: Netflix zapowiada 2. sezon

Netflix oficjalnie potwierdził zamówienie na kolejny sezon The Umbrella Academy. Podobnie, jak miało to miejsce w pierwszej serii, całokształt znów będzie składał się z 10 odcinków. Dotychczasowe epizody bazowały wyłącznie na drugim tomie „The Umbrella Academy”. Twórcy posiadają zatem masę materiałów źródłowych do zaadaptowania. W sumie ukazały się trzy tomy komiksu.

Kto wie, czy twórcy nie zdecydują się napisać własną historię, osadzoną w ramach uniwersum serialu? Z podobnego rozwiązania skorzystali scenarzyści Gry o tron. Fabuła 2. sezonu The Umbrella Academy trzymana jest pod kluczem.

The Umbrella Academy – zapowiedź 2. sezonu:
The Umbrella Academy 2. sezon: obsada

Do obsady powrócą członkowie drużyny z pierwszego sezonu: Ellen Page (Vanya), Tom Hopper (Luther), David Castañeda (Diego), Emmy Raver-Lampman (Allison), Robert Sheehan (Klaus), Aidan Gallagher (Number Five) i Justin H. Min (Ben). Nie wiadomo, kto zostanie obsadzony w pozostałych rolach. Pod koniec pierwszego sezonu rodzeństwo rozpoczęło podróż w czasie. Takie rozwiązanie sprawia, że w nadchodzących odcinkach mogą pojawiać się postacie zmarłe na przestrzeni dotychczasowej fabuły.

Steve Blackman – odpowiedzialny za powstanie serialu – zajmie się również produkcją 2. sezonu.

The Umbrella Academy 2. sezon: data premiery

Zdjęcia do 2. sezonu The Umbrella Academy wystartują latem 2019 roku. Produkcja pierwszej serii zajęła twórcom 18 miesięcy. Oznacza to, że nowe odcinki zadebiutują w serwisie Netflix na przełomie 2020 / 2021 roku.

W trakcie oczekiwania na kolejny sezon The Umbrella Academy możecie sięgnąć po inne seriale superbohaterskie, dostępne w bibliotece Netflixa. Wśród nich znalazły się odsłony uniwersum The Defenders, serie wchodzące w skład Arrowverse (m.in. Arrow, Flash, Supergirl) oraz oryginalne produkcje z platformy DC Universe, takie jak Titans.

ZOBACZ TAKŻE: Marvel: powstanie serial animowany What if… na Disney+. Jaka fabuła? Alternatywna historia MCU