Home Newsy The Walking Dead: trzy pełnometrażowe filmy z uniwersum zombie! W głównej roli Rick Grimes

The Walking Dead: trzy pełnometrażowe filmy z uniwersum zombie! W głównej roli Rick Grimes

The Walking Dead: trzy pełnometrażowe filmy z uniwersum zombie! W głównej roli Rick Grimes

Stacja AMC zapowiedziała powstanie trzech pełnometrażowych filmów z uniwersum The Walking Dead. W głównej roli ujrzymy protagonistę serialu: Ricka Grimesa.

Od dłuższego czasu mówiło się, że Andrew Lincoln – aktor wcielający się w Ricka Grimesa – opuści ekipę The Walking Dead. Plotki okazały się prawdą: (SPOILER) postać niedawno pożegnała się z dotychczasową grupą w 9. sezonie popularnego serialu. Były szeryf jednak przeżył spotkanie z krwiożerczą grupą potworów – został ewakuowany przez tajemniczy helikopter. Co ciekawe, miłośnicy serii będą mieli jeszcze okazję zobaczyć Ricka w akcji. Bohater powróci w trzech wysokobudżetowych filmach, osadzonych w uniwersum zombie (czy posługując się terminologią franczyzy: w uniwersum szwendaczy).

The Walking Dead: uniwersum się rozrasta!

Stacja AMC zapowiedziała powstanie trzech pełnometrażowych filmów, które zostaną wyemitowane w telewizji. Co ciekawe, tytuły zostały opatrzone wysokim budżetem, porównywalnym do kwot kinowych widowisk. Twórcy zamierzają rozwinąć uniwersum The Walking Dead. Dotąd pojawił się serialowy spin-off: Fear the Walking Dead. Dziś, w ramach postapokaliptycznej rzeczywistości szwendaczy oraz grup ocalałych ludzi zapowiedziany został nowy serial, mini-seria oraz kilka produkcji przeznaczonych na platformy cyfrowe. Warto pamiętać również, że telewizyjne przedsięwzięcie bazuje na popularnym cyklu komiksu. Dodatkowo w ramach uniwersum żywych trupów powstają książki oraz gry komputerowe.

Andrew Lincoln rozstał się z serialem The Walking Dead ze względów prywatnych. Posiada rodzinę, w tym małe dzieci. Zdjęcia do każdego sezonu produkcji trwały średnio 9 miesięcy. Aktora zmęczyła zbyt długa rozłąka z bliskimi.The Walking Dead: filmy – kiedy premiera?

Wydawało się, że uniwersum The Walking Dead ma się ku końcowi. Wskazywała na to m.in. malejąca oglądalność czołowego serialu. Twórcy przygotowali jednak inne wyjście z sytuacji. Miłośnicy historii o żywych trupach otrzymają jeszcze wiele tytułów z tego wszechświata. Na szczęście wszystko zostanie oddzielone czasowo, tak by nikomu nie przejadł się natłok premier.

Data premiery pełnometrażowych filmów, skupionych na postaci Ricka żyjącego w nowej grupie ocalałych, pozostaje nieznana.

ZOBACZ TAKŻE: Maggie odchodzi z The Walking Dead. Czy to koniec serialu?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *