Home Newsy The Walking Dead z wampirami? Nadciąga nowy serial Netflixa. Na szczęście, nie będzie to nowy Zmierzch

The Walking Dead z wampirami? Nadciąga nowy serial Netflixa. Na szczęście, nie będzie to nowy Zmierzch

The Walking Dead z wampirami? Nadciąga nowy serial Netflixa. Na szczęście, nie będzie to nowy Zmierzch

Netflix przygotowuje serial bliźniaczo podobny do The Walking Dead. Tym razem zamiast zombie na ekranie grasowały będą hordy wygłodniałych wampirów. Żeby tylko nie popadli w kicz, jak inne produkcje o krwiopijcach…

V-Wars – bo tak zatytułowany został serial – bazował będzie na popularnej serii komiksów i książek, przeznaczonych wyłącznie dla dorosłego odbiorcy. Autorem cyklu jest wielokrotny zdobywca Nagrody im. Brama Stokera., Jonathan Maberry. Fabuła serii skupia się na wybuchu pierwszej wojny wampirów oraz rozprzestrzenieniu się plagi wampiryzmu na całym świecie. Komiksy słyną z epatowania przemocy – czyżby w menu Netflixa znalazła się prawdziwie krwista pozycja?

The Walking Dead z wampirami?

Łatwo zauważyć, że realizując adaptację V-Wars, Netflix świadomie wypowiada wojnę innemu serialowi grozy o śmiertelnej chorobie, przyzywającej zmarłych do życia. Mowa oczywiście o The Walking Dead stacji AMC. Tam również ludzkość zdziesiątkowana zostaje wirusem, a każdy dzień staje się dla bohaterów survivalowym wyzwaniem na skraju psychologicznej traumy. Nie zabrakło brutalnych scen oraz socjopatów z niejasnymi intencjami. Wampiry znalazły wiele literackich czy kinowych interpretacji. Na szczęście nic nie wskazuje, by V-Wars stał się mrocznym melodramatem z seksownymi krwiopijcami w konwencji Zmierzchu.

Oni wezmą udział w V-Wars

Szczegóły projektu i jego obsada nie są jeszcze znane. Reżyserią serialu zajmie się Ian Somerhalder, który zagra też główną rolę, dr Luthera Swanna. Twórcy V-Wars nie kryli radości wobec uczestnictwa filmowca w przedsięwzięciu:

Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego wyboru niż Ian Somerhalder. Jesteśmy podekscytowani, że wraz z Netfliksem możemy pokazać widzom na całym świecie różnorodne uniwersum, stworzone przez Jonathana Maberry’ego.

Wcześniej Ian Somerhalder zajmował się produkcją innego serialu o krwiopijcach – chodzi o popularne Pamiętniki wampirów. Na stanowiskach showrunnerów V-Wars zasiedli William Laurin i Glenn Davis. Brad Turner wyprodukuje i wyreżyseruje z kolei odcinek pilotażowy. Produkcja liczyć będzie dziesięć godzinnych odcinków. Data premiery pozostaje nieznana.

ZOBACZ TAKŻE: Pamiętacie Buffy: Postrach wampirów? Mija 20 lat od premiery serialu

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *