Home Newsy Thorgal: powstanie film! Co wiemy?

Thorgal: powstanie film! Co wiemy?

Thorgal: powstanie film! Co wiemy?

Thorgal, jeden z najpopularniejszych bohaterów komiksowych w Polsce, w końcu otrzyma swój film! Kto zajmie się realizacją ekranizacji?

Thorgal – kultowy bohater serii komiksowej

Thorgal to postać komiksowa, której autorami są Grzegorz Rosiński, polski rysownik oraz Jean Van Hamme, belgijski scenarzysta komiksowy. To jedna z najpopularniejszych serii fantasy w Polsce i na rynku frankofońskim. Główny bohater został wychowany wśród wikingów, jednak tak naprawdę jest „gwiezdnym dzieckiem”. Do tej pory wyszło 35 tomów oraz liczne serie poboczne. Pierwszy komiks zatytułowany Zdradzona czarodziejka miał premierę w 1988 roku.

Thorgal – co wiemy o filmie?

Reżyserem ekranizacji o Thorgalu będzie Florian Henckel von Donnersmarck, najbardziej znany z filmu Życie na podsłuchu. Wiadomo, że będzie to aktorska produkcja francuskojęzyczna. Nie jest znana na ten moment obsada, szczegóły fabularne oraz potencjalna data premiery.Dla prestiżowego Hollywood Reporter twórca opowiedział o swojej fascynacji Thorgalem:

„Już będąc nastolatkiem, uwielbiałem komiksy o Thorgalu. Wraz z setkami osób w Brukseli, stałem w kolejce do sklepu, gdy wydawano nowy tom. Zawsze było warto czekać. Wspólnie z Janem Mojto od prawie dekady próbowaliśmy nabyć prawa do ekranizacji filmoweh Thorgala. Jesteśmy podekscytowani, że twórcy komiksów oddali nam w swoje ręce największy skarb. Fabuła historii jest tak dobra, że trudno będzie to popsuć”

Czy otrzymamy coś na wzór Gry o tron? Czekamy na więcej szczegółów w sprawie filmowego Thorgala i trzymamy kciuki, że będzie to klimatyczne fantasy z elementami science fiction!

Comment(1)

  1. „Fabuła historii jest tak dobra, że trudno będzie to popsuć” – byle tylko ciągiem dalszym nie było: „Ale zrobimy co w naszej mocy…”

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *