Home Newsy Thorgal: serial w stylu Wikingów i Gry o tron?

Thorgal: serial w stylu Wikingów i Gry o tron?

Thorgal: serial w stylu Wikingów i Gry o tron?

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że powstanie filmowa ekranizacja komiksu Thorgal. Teraz zaś pojawiły się informacje o tym, że całość będzie prawdopodobnie serialem.

Przypomnijmy, że nad przeniesieniem Thorgala na ekrany pracować będzie Florian Henckel von Donnersmarck, najbardziej znany z filmu Życie na podsłuchu. Czy będzie to film pełnometrażowy czy jednak serial?

Piotr Rosiński, syn artysty w wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział:

„Umowę podpisaliśmy na film lub serial, ale Florian i Pergamon Film skłaniają się zdecydowanie ku serialowi. I w tym kierunku ruszyły prace nad scenariuszem.”

I rzeczywiście – dla The Hollywood Reporter reżyser twierdził, że chce aby produkcja była konkurencją dla takich hitów jak Gra o tron czy też Wikingowie. Czyżby więc było to oficjalne potwierdzenie, że doczekamy się Thorgala w wersji serialowej?Sam Grzegorz Rosiński ma nadzieję na dobry serial:

„Z tego komiksu można zrobić świetny serial. Pomogę twórcom, jeśli będą mnie potrzebowali, ale jeśli nie będę potrzebny, to należy psy spuścić i przepędzić mnie z planu. Mam alergię na amatorszczyznę i nie chcę mieszać się do pracy zawodowców. Chciałbym tylko, aby twórcy zachowali specyficzny klimat moich komiksów.”

Kto miałby się wcielić w Thorgala?

Piotr Rosiński ma swojego kandydata do głównej roli. Chciałby zobaczyć w roli Thorgala Ansona Mounta, znanego między innymi z serialu Hell on Wheels. Trzeba przyznać, że pasuje idealnie. Tylko czy producenci go posłuchają?

Thorgal - aktor
Fot. AMC

Thorgal – kultowy bohater komiksów

Thorgal to postać komiksowa, której autorami są Grzegorz Rosiński, polski rysownik oraz Jean Van Hamme, belgijski scenarzysta komiksowy. To jedna z najpopularniejszych serii fantasy w Polsce i na rynku frankofońskim. Główny bohater został wychowany wśród wikingów, jednak tak naprawdę jest „gwiezdnym dzieckiem”. Do tej pory wyszło 35 tomów oraz liczne serie poboczne.

  • Wilq_dziki_gon

    Anson Mount bardzo spoko tylko za stary. Na poczatek przydal by sie ktos okolo 30tki.

  • It’s me STIG

    Mnie ten aktor nie pasuje wyglada jak Ben Aflleck ale zaloze sie ze nikt by mi nie pasowal do Aergissona :), oby nie wybrali jakiego wymoczka z buzia jak u lalki no i kto by pasowal do Aarici ?

  • Seth

    Z trudem przyznam, że Viggo Mortensen byłby się nadawał. Trochę obycia z mieczem i łukiem zdobył przy większych produkcjach 😉