Home Newsy Thorgal: serial w stylu Wikingów i Gry o tron?

Thorgal: serial w stylu Wikingów i Gry o tron?

Thorgal: serial w stylu Wikingów i Gry o tron?

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, że powstanie filmowa ekranizacja komiksu Thorgal. Teraz zaś pojawiły się informacje o tym, że całość będzie prawdopodobnie serialem.

Przypomnijmy, że nad przeniesieniem Thorgala na ekrany pracować będzie Florian Henckel von Donnersmarck, najbardziej znany z filmu Życie na podsłuchu. Czy będzie to film pełnometrażowy czy jednak serial?

Piotr Rosiński, syn artysty w wywiadzie dla Gazety Wyborczej powiedział:

„Umowę podpisaliśmy na film lub serial, ale Florian i Pergamon Film skłaniają się zdecydowanie ku serialowi. I w tym kierunku ruszyły prace nad scenariuszem.”

I rzeczywiście – dla The Hollywood Reporter reżyser twierdził, że chce aby produkcja była konkurencją dla takich hitów jak Gra o tron czy też Wikingowie. Czyżby więc było to oficjalne potwierdzenie, że doczekamy się Thorgala w wersji serialowej?Sam Grzegorz Rosiński ma nadzieję na dobry serial:

„Z tego komiksu można zrobić świetny serial. Pomogę twórcom, jeśli będą mnie potrzebowali, ale jeśli nie będę potrzebny, to należy psy spuścić i przepędzić mnie z planu. Mam alergię na amatorszczyznę i nie chcę mieszać się do pracy zawodowców. Chciałbym tylko, aby twórcy zachowali specyficzny klimat moich komiksów.”

Kto miałby się wcielić w Thorgala?

Piotr Rosiński ma swojego kandydata do głównej roli. Chciałby zobaczyć w roli Thorgala Ansona Mounta, znanego między innymi z serialu Hell on Wheels. Trzeba przyznać, że pasuje idealnie. Tylko czy producenci go posłuchają?

Thorgal - aktor
Fot. AMC

Thorgal – kultowy bohater komiksów

Thorgal to postać komiksowa, której autorami są Grzegorz Rosiński, polski rysownik oraz Jean Van Hamme, belgijski scenarzysta komiksowy. To jedna z najpopularniejszych serii fantasy w Polsce i na rynku frankofońskim. Główny bohater został wychowany wśród wikingów, jednak tak naprawdę jest „gwiezdnym dzieckiem”. Do tej pory wyszło 35 tomów oraz liczne serie poboczne.

Comment(3)

  1. Mnie ten aktor nie pasuje wyglada jak Ben Aflleck ale zaloze sie ze nikt by mi nie pasowal do Aergissona :), oby nie wybrali jakiego wymoczka z buzia jak u lalki no i kto by pasowal do Aarici ?

  2. Z trudem przyznam, że Viggo Mortensen byłby się nadawał. Trochę obycia z mieczem i łukiem zdobył przy większych produkcjach 😉

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *