Home Newsy To będzie dobry polski thriller? Scenariusz to samograj! Zwiastun filmu Amok

To będzie dobry polski thriller? Scenariusz to samograj! Zwiastun filmu Amok

To będzie dobry polski thriller? Scenariusz to samograj! Zwiastun filmu Amok

Czyżbyśmy mieli doczekać się kolejnego dobrego thrillera rodem z Polski? Przed Wami zwiastun filmu Amok na podstawie polskiego procesu poszlakowego, którym żyły media na całym świecie.

Amok – o czym będzie film?

Odrą dryfuje zmasakrowane ciało z pętlą u szyi i nóg. Po kilku dniach zostaje znalezione przez rybaków. Przerażające odkrycie zostaje nagłośnione przez media i trafia do wszystkich serwisów informacyjnych w kraju. Ofiarą okazuje się architekt Mariusz Roszewski, jednak winnych zbrodni nie udaje się odnaleźć i sprawa – z braku dowodów – trafia do policyjnego archiwum X. Cztery lata później anonimowy donos wiąże zabójstwo Roszewskiego z fabułą powieści Amok autorstwa Krystiana Bali. Autentyczność doniesień postanawia zbadać inspektor Jacek Sokolski, dociekliwy funkcjonariusz z mroczną przeszłością. Policjant szybko odkrywa podobieństwa między zabójstwem a opisaną w książce zbrodnią. A w toku śledztwa poznaje również samego Balę. Ich spotkanie rzuci nowe światło na sprawę i rozpocznie emocjonujący pojedynek pomiędzy Krystianem i Sokolskim – dwójką bardzo silnych osobowości, nieustannie balansujących na granicy dobra i zła

Kto w głównych rolach?

W rolę Krystiana Bali w filmie wcielił się Mateusz Kościukiewicz. Jego żonę Zofię zagrała Zofia Wichłacz (laureatka Złotych Lwów za Miasto 44), której występ w Amoku wyróżniono w Berlinie nagrodą Shooting Star 2017, przyznawaną najzdolniejszym europejskim aktorom młodego pokolenia. Obok nich, w roli policjanta, który z determinacją próbuje rozwikłać tajemnicę zobaczymy Łukasza Simlata. Partnerować mu będzie Mirosław Haniszewski, znany z obsypanego nagrodami obrazu Jestem mordercą oraz Jan Peszek w roli profesora Bali. Reżyseruje Katarzyna Adamik.

Amok – zobacz zwiastun:




Amok – kiedy premiera?

Thriller na podstawie polskiego procesu poszlakowego, którym żyły media na całym świecie – w kinach od 24 marca.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepsze polskie filmy 2016

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *