Home Newsy To było jedno z największych zaskoczeń Blade Runnera 2049. Jak nakręcili TĘ SCENĘ?

To było jedno z największych zaskoczeń Blade Runnera 2049. Jak nakręcili TĘ SCENĘ?

To było jedno z największych zaskoczeń Blade Runnera 2049. Jak nakręcili TĘ SCENĘ?

Blade Runner 2049 to bez wątpienia jeden z najładniejszych filmów tego roku. Duża w tym zasługa praktycznych efektów specjalnych. Ale wykorzystano również w jednej ze scen niesamowity efekt CGI, który robi olbrzymie wrażenie. Jak kręcono tę scenę? UWAGA – DUŻE SPOILERY!

Blade Runner 2049 to głównie praktyczne efekty specjalne

Reżyser Denis Villeneuve oraz operator Roger Deakins postawili przede wszystkim na wykorzystanie prawdziwych plenerów, ręcznie budowanych makiet oraz lokacji, które wyglądały tak fenomenalnie głównie dzięki odpowiedniemu oświetleniu. Zakulisowe zdjęcia z Blade Runnera 2049 pokazują ogrom prac.

Pojawia się również TA SCENA

Jednym z głównych twistów Blade Runnera 2049 jest pojawienie się Rachel – dokładnie takiej, jak w oryginalnym Blade Runnerze z 1982 roku. Czy twórcy znaleźli aż tak podobną aktorkę do Sean Yong z tamtego okresu? Nic bardziej mylnego. Ta zaledwie 2-minutowa scena była wg twórców, najtrudniejsza do realizacji. W scenariuszu zaś widniała pod kryptonimem Rita. Wszystko po to, aby nie doszło do wycieku.

Jak zrealizowano ten fragment w filmie?

Na planie pojawiła się Loren Peta, która została uczesana i umalowana w taki sam sposób jak Sean Yong w 1982 roku. Na twarzy zaś miała przyczepione specjalne kropki rejestrujące jej ruchy twarzy. Później zaś w etapie postprodukcji do pracy przystąpili spece od efektów specjalnych, którzy starali się komputerowo odtworzyć oryginalną Rachel. Z czego najbardziej dumni byli twórcy? Z włosów!

„Cyfrowe włosy są naprawdę piękne, ale czasami wychodzą zbyt perfekcyjnie. A nam udało się zrobić nieco rozwiane włosy, tak jak wyglądają w prawdziwym życiu.”

Jednak nawet najwięcej słów nie oddadzą po prostu zdjęcia, które pokazują, jak wyglądało to wszystko na planie. Nam efekt końcowy w filmie bardzo się spodobał i myślimy, że zdecydowanie WARTO było zobaczyć ponownie Rachel w takiej, a nie innej postaci. Jesteśmy pełni podziwu!

1Blade Runner 2049 - kulisy sceny #1
Blade Runner 2049 Rachel
Fot. Digital Arts Online

ZOBACZ TAKŻE: Rewelacyjne plakaty Blade Runnera. Wieszalibyśmy na ścianie!


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *