Home Newsy Kiedy młodzi aktorzy po raz pierwszy zobaczyli klauna w horrorze TO? Na TEJ scenie. Ich strach był prawdziwy!

Kiedy młodzi aktorzy po raz pierwszy zobaczyli klauna w horrorze TO? Na TEJ scenie. Ich strach był prawdziwy!

Kiedy młodzi aktorzy po raz pierwszy zobaczyli klauna w horrorze TO? Na TEJ scenie. Ich strach był prawdziwy!

Horror TO okazał się wielkim sukcesem. Premiera drugiej części już w 2019, a tymczasem z planu jedynki dochodzą do nas kolejne ciekawe fakty. Kiedy młodzi aktorzy odgrywający głównych bohaterów zobaczyli po raz pierwszy klauna Pennywise’a?

Andy Muschietti, reżyser filmu TO chciał, żeby dzieciaki przez jak najdłuższy czas od rozpoczęcia zdjęć nie zobaczyli ucharakteryzowanego Billa Skarsgarda. Po co ten zabieg? Pragnął, aby przerażenie na twarzach młodych aktorów było jak najbardziej prawdziwe. I trzeba przyznać, że efekt ten udało mu się osiągnąć znakomicie, tworząc zarazem jedną z najstraszniejszych scen filmu.

Strach bohaterów jest tutaj prawdziwy

O który fragment chodzi? Przypomnijcie sobie moment, gdy główni bohaterowie zaczynają oglądać zdjęcia na rzutniku. Emocje sięgają zenitu, gdy dochodzi do TEGO MOMENTU. Serio, mimo że wiedzieliśmy, co się wydarzy, to i tak mieliśmy serce w gardle. A teraz wyobraźcie sobie, że młodzi aktorzy właśnie wtedy na planie po raz pierwszy zobaczyli Pennywise’a. Ich reakcje w tym przypadku są jak najbardziej naturalne!

A czego się bał Stephen King na horrorze TO?

Co ciekawe – Stephen King za najbardziej przerażającą scenę z horroru TO uważa zupełnie inny moment. Jak stwierdził w wymianie mailowej z reżyserem, to właśnie na niej prawie „zesrał się ze strachu”.
A my tymczasem polecamy zobaczyć również ciekawy materiał zza kulis pokazujący, jak kręconą słynną już scenę. Przestraszyliście się na niej czy nie zrobiła nas Was wrażenia?

Tymczasem premiera filmu TO: Rozdział 2 zaplanowana jest na 6 września 2019 roku. Czekamy!

ZOBACZ TAKŻE: TOP 100: najlepsze horrory i filmy grozy