Home Newsy To koniec Ricka i Morty’ego? Spełniają się moje najgorsze obawy

To koniec Ricka i Morty’ego? Spełniają się moje najgorsze obawy

To koniec Ricka i Morty’ego? Spełniają się moje najgorsze obawy

Apokalipsa opadła na moje kinofilskie ego. Egipskie plagi skumulowały się w zwięzłym poście, opublikowanym przez twórcę Ricka i Morty’ego. Adult Swim i Netflix wciąż nie zamówili 4. sezonu!

Mówcie co chcecie, Rick i Morty to mój osobisty masterpiece jeśli chodzi o mindfuckowe produkcje kilku ostatnich lat. To znakomita trawestacja SF-owych motywów z narracyjną zabawą czasem i przestrzenią, wyjętą jakby wprost z umysłu Christophera Nolana. Do tego dochodzi błyskotliwe – często intertekstualne – poczucie humoru. Całokształt zamyka się w serialu gustownym i szalonym. Niestety, przygody geniusza oraz jego wnuka mogą się skończyć na 3. sezonie.

Studio nie zamówiło nowych odcinków serialu

Twórca serii, Dan Harmon, podzielił się w sieci smutną informacją – studio Adult Swim nie zamówiło jeszcze 4. sezonu Ricka i Morty’ego. Serial zadebiutował na platformie Netflix w 2013 roku. Kolejne sezony pojawiały się na platformie co 2 lata. Niestety, możliwe że w 2019 roku nie powrócimy do słodko-gorzkiego wszechświata Ricka.

Harmon powiadomił o braku zamówienia w cynicznej odpowiedzi na zarzuty pewnego fana. Tamten oskarżył twórcę o lenistwo i alkoholizm:

Przestań marnować czas i idź skończyć nowy sezon Ricka i Morty’ego, ty leniwy alkoholiku. Run the Jewels mogą zatrudnić waszych animatorów, ale czy stanowi to powód zatrzymania prac nad serialem? Nie – to przez ciebie. Czekamy aż skończysz go pisać, tak samo jak tę jebaną książkę.

Dan Harmon odpowiedział:

Wysłuchałem cię, twardzielu. Wiesz, z pewnej perspektywy ukończenie prac nad scenariuszem wydaje się trudne (zwłaszcza, że jestem leniem i alkoholikiem), bo żadna stacja nie zamówiło jeszcze tego programu. Z drugiej strony wiem, że fani serialu – tacy jak ty – płacą za to cenę… i wiesz co? Idę się napić.

Teledysk z udziałem Ricka i Morty’ego

W mało wyrafinowanym oskarżeniu fan serialu (oraz antyfan Harmona) wspomina o Run the Jewels. Chodzi o zespół muzyczny, dla którego animatorzy Ricka i Morty’ego stworzy wideoklip. Piosenka zatytułowana jest „Oh Mama” i pochodzi z wydanego w 2016 roku albumu „RTJ3”. Możliwe, że jest to ostatni oryginalny materiał z udziałem genialnego naukowca i jego wnuka:

3. sezon Ricka i Morty’ego nie kończy się cliffhangerem, co tym bardziej napawa niepewnością wobec powstania 4. sezonu. Pozostaje mieć nadzieję, że stacja Adult Swim zamówi kolejne odcinki serialu. Trzymam kciuki – zaciskam je niemal do białości.

ZOBACZ TAKŻE: TOP 10: najlepsze bajki

Comment(1)

  1. Czy autor artykulu nie chcial sprawdzac nawet podstaw informacji? Nie netflix jest odpowiedzialny za R&M tylko Adult Swim

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *