Home Newsy To może być naprawdę niezłe kino SF. Martwię się jednak nieco o scenariusz

To może być naprawdę niezłe kino SF. Martwię się jednak nieco o scenariusz

To może być naprawdę niezłe kino SF. Martwię się jednak nieco o scenariusz

Dobrego kina SF nigdy nie za wiele. Dziś w sieci zadebiutował pierwszy zwiastun filmu Prospect. To może być naprawdę gratka dla fanów gatunku!

Pełnometrażowa produkcja stanowi rozwinięcie konceptu krótkometrażówki Prospect z 2016 roku. Fabuła 15-minutowego filmu również skupia się na ojcu oraz córce, badających skażoną toksycznie planetę. W pewnym momencie zostają zaatakowani przez bandytę. To ciekawa historia inicjacyjna z komentarzem ekologicznym w tle. Pomysłodawcą oraz realizatorem materiału został Chris Caldwell.

Zobaczcie krótkometrażowy Prospect już dziś:

O czym opowie pełnometrażowy film?

Pierwszy oficjalny zwiastun również wskazuje na historię o ojcu i córce. Dwójka bada skażony, nieprzyjazny świat. Choć pomysł wyjściowy brzmi jak historia rodem z The Last of Us, tym razem ciekawa relacja interpersonalna wystartuje w odległą galaktykę. Pojawi się konflikt między chciwym ojcem a idealistycznym dzieckiem oraz znakomity, old-schoolowy design kosmicznych strojów i technologii. Mam również nadzieję, że poszczególne sceny z udziałem rewolwerów przemycą do Prospectu kinematograficzne chwyty, utożsamiane z westernami.

Westernowe motywy oraz poszczególne postacie kojarzą mi się również z zapowiedziami Hana Solo. Gwiezdne Wojny – Historie. Naturalnie, Prospect nie posiada gigantycznego rozmachu ani budżetu kolejnej odsłony Star Wars.

Zobacz zwiastun pełnometrażowego Prospect:

W filmie zagra gwiazda Gry o tron

Za pełnometrażową produkcje odpowiedzą twórcy krótkometrażówki, Zeek Earl i Chris Caldwell. Nie uważam, aby był to dobry pomysł – podobne projekty wychodzą znacznie lepiej, gdy rozwinięta historia trafia w ręce innej ekipy realizatorskiej. Inaczej widz obcuje z dziełem chaotycznym, skonstruowanym z niepotrzebnych wątków, sztucznie przedłużających fabułę produkcji. Z podobnym problemem spotkał się m.in. horror Kiedy gasną światła.

Zmieni się natomiast obsada filmu. W roli rodzinnego duetu ujrzymy Sophie Thatcher oraz Jaya Duplassa. O wiele ciekawiej prezentuje się drugi plan Prospectu – pojawia się w nim Pedro Pascal znany z serialów Gra o tron oraz Narcos. W pozostałych rolach obsadzono Andre Royo, Anwana Glovera oraz Shelię Vand. Nie wiadomo, czy tytuł trafi do polskiej dystrybucji kinowej.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe seriale science fiction 2018. Co warto zobaczyć?

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *