Home Newsy To nie film SF. Ten robot istnieje naprawdę! Do czego ma być wykorzystywany?

To nie film SF. Ten robot istnieje naprawdę! Do czego ma być wykorzystywany?

To nie film SF. Ten robot istnieje naprawdę! Do czego ma być wykorzystywany?

To nie film SF! To prawdziwe życie. Już niedługo robot kierowany przez człowieka będzie wykorzystywany do prac niebezpiecznych dla ludzi oraz być może patrolował granice między dwoma azjatyckimi krajami. Sprawdźcie, jak prezentuje się humanoidalny robot Method-2.

Robot Method-2 waży 1,5 tony i ma 4 metry wzrostu. Przypomina to, co mogliśmy zobaczyć w takich filmach jak Avatar czy też Matrix: Rewolucje. Pierwsza prezentacja odbyła się 27 grudnia 2017 roku w w mieście Gunpo niedaleko Seulu.

Kto stworzył robota?

Za stworzenie robota odpowiada korporacja Hankook Mirae Technology. Twórcy zapewniają, że to pierwszy na świecie dwunożny pojazd tego rodzaju. Szef firmy zapewnia, że maszyna tworzona jest do prac  w ekstremalnych warunkach, w których ludzie nie powinni przebywać. Jednak mówi się również o tym, że maszyna znajdzie militarne zastosowanie – pojawiły się plotki, jakoby robot miał patrolować zdemilitaryzowaną strefę pomiędzy Północną a Południową Koreą.

Ile kosztowało stworzenie Method-2?

Hankook Mirae Technology zainwestowało w stworzenie maszyny 242 mld wonów (ok. 845 mln zł). Pomagał im Vitaly Bulgarov, projektant, który pracował wcześniej przy takich filmach Transformers, Robocop czy Terminator. Robot Method-2 ma być gotowy do sprzedaży pod koniec 2017 roku, zaś cena może wynieść około 10 mld wonów (35 mln zł).

Tak wygląda robot Method-2:
1Robot Method-2 #1

Tak wygląda Robot z Korei
Fot. meteoweb


  • q–ku

    nie „robot” a mech 🙂

  • Anonymous

    „Pierwsza prezentacja odbyła się 27 grudnia 2017 roku w w mieście Gunpo niedaleko Seulu. ”
    Nieźle, do tego podróżuje w czasie.