Home Newsy To nie zdjęcia z nowego Blade Runnera. Tak wyglądają azjatyckie miasta nocą

To nie zdjęcia z nowego Blade Runnera. Tak wyglądają azjatyckie miasta nocą

To nie zdjęcia z nowego Blade Runnera. Tak wyglądają azjatyckie miasta nocą

Jak wyglądają azjatyckie mega metropolie nocą? Tak – to nie są kadry z Blade Runnera czy Ghost in the Shell. Przed Wami niesamowite zdjęcia w klimacie cyberpunkowym.

Autorem zdjęć jest Marcus Wendt. Wybrał się on do Shenzhen, Hong Kong oraz Seulu i stworzył serię zatytułowaną Ultraviolet Break of Day.

Wiele z poniższych fotografii zrobionych jest z dachów – zobaczyć możemy zarówno mniejsze uliczki oblepione kolorowymi neonami jak i panoramy zapierające dech w piersi. Patrząc na niektóre z tych zdjęć, automatycznie w głowie słyszmy ścieżkę dźwiękową Vangelisa z Blade Runnera z 1982 roku.

Wydawało się, że cyberpunk umarł śmiercią naturalną (wszak wiele wizji z lat 80. i 90. się spełniło) i ciężko dzisiaj wymyślić coś nowego. Twórcy jednak wracają do tej konwencji – powstała amerykańska wersja Ghost in the Shell, niedługo premiera Blade Runnera 2049, zaś kilka dni temu ogłoszono, że ruszają prace nad filmowym Neuromancerem. Poniższe fotografie tylko udowadniają, że „cyberpunk is not dead”.1Cyberpunkowe zdjęcia #1

Cyberpunkowe zdjęcia
Fot. Marcus Wendt


LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *