Home Newsy To: Rozdział 2 przeraził nawet aktorów. Historie zza kulis nowego horroru

To: Rozdział 2 przeraził nawet aktorów. Historie zza kulis nowego horroru

To: Rozdział 2 przeraził nawet aktorów. Historie zza kulis nowego horroru

Czy To: Rozdział 2 był tak straszny jak pierwsza część? Kwestia pozostaje sporna. Aktorzy nie kryli jednak przerażenia w trakcie powstania filmu. Niedawno podzielili się historiami zza kulis horroru.

Akcja To: Rozdział 2 została osadzona 27 lat po tragicznych wydarzeniach z poprzedniej części. Tym razem obserwowaliśmy dorosłych bohaterów, którzy muszą przywołać wspomnienia z dzieciństwa i odnowić wspólną więź, aby ponowie pokonać demonicznego Pennywise’a. Niestety, konfrontacja dojrzałego świata z dziecięcymi koszmarami nie wypadła tak dobrze, jak w przypadku pierwszej części. Twórcy wyraźnie nie potrafili zdecydować się na spójną estetykę. Z jednej strony obserwowaliśmy zatem ckliwą baśń, przywracającą bohaterom wspomnienia z dzieciństwa. Z drugiej: To: Rozdział 2 przypominał parodię gatunku.

Aktorzy byli bardzo zaangażowani w proces powstania horroru. Bill Skarsgård cierpiał przez koszmary. Jessica Chastain nie kryła z kolei obrzydzenia wyjątkowo krwawą sceną z jej udziałem.

To: Rozdział 2 – Bill Skarsgård cierpiał przez koszmary

Najlepszy elementem drugiej części To znów okazał się demoniczny klown Pennywise. Duża w tym zasługa Billa Skarsgårda, bezbłędnie wcielającego się w przerażającą postać. Aktor przyznał, że w trakcie prac nad rolą cierpiał przez koszmary. W jednym z zeszłorocznych wywiadów porównał więź między sobą a Pennywisem do trwania w nieszczęśliwym związku. Do tego doszły upiorne sny…

Te sny nie miały sensu. Wydawało mi się, że jestem Pennywisem, który szwenda się po uliczkach Sztokholmu. Byłem zdenerwowany: „Nie mogą mnie przecież rozpoznać!”. Myślałem: „Nie mogą rozpoznać mnie w tym makijażu. Zrujnuję wtedy całą tajemnicę”. Krążyłem po mieście, strasznie się stresowałem. Czułem nawet zawstydzenie. Miałem też inny sen, w którym widziałem Pennywise’a oddzielonego od mojego ciała – wyznał Bill Skarsgård. 

To: Rozdział 2 – Jessica Chastain opowiedziała o traumatycznej scenie

Widzowie, którzy widzieli To: Rozdział 2, zapewne pamiętają scenę w toalecie, w której Jessica Chastain niknie w potoku krwi. Ciecz nie została przedstawiona za pomocą komputerowych efektów. Aktorka faktycznie zanurzyła się w sztucznym płynie, pozorującym szkarłatną posokę. Przyznaje, że był to najbardziej obrzydliwy moment prac nad To: Rozdział 2:

Mam kilka zdjęć z planu To: Rozdział 2. Przedstawiają moment, w którym w końcu mogłam wyjść ze zbiornika ze szkarłatną mazią. Przytuliłam wtedy Andy’ego i Barbarę [Muschiettich]. Wysmarowałam ich od stóp do głów cieczą, w której kazali mi siedzieć przez bite 16 godzin. Czułam niesamowite obrzydzenie. Równie odrażające było noszenie tej mazi na swoim ciele w trakcie kolejnych scen. Zmieniłam zdanie dopiero w momencie obejrzenia filmu. Powiedziałam: „Super, że bohaterka wciąż nosi na sobie plamy z krwi. Ale to nie było zbyt wygodne…”.

Zdjęcia zza kulis przedstawiają Jessicę Chastain umorusaną sztuczną krwią:

To: Rozdział 2 – obsada i twórcy:

Oprócz wspomnianych aktorów, w To: Rozdział 2 wystąpili:

 • James McAvoy (dorosły Bill Denbrough),
 • Bill Hader (dorosły Richie Tozier),
 • Jay Ryan (dorosły Ben Hanscom),
 • James Ransone (dorosły Eddie Kaspbrak),
 • Isaiah Mustafa (dorosły Mike Hanlon),
 • Jeremy Ray Taylor (nastoletni Ben),
 • Chosen Jacobs (nastoletni Mike),
 • Jaeden Lieberher (nastoletni Bill),
 • Sophia Lillis (nastoletnia Beverly),
 • Finn Wolfhard (nastoletni Richie),
 • Xavier Dolan (Adrian Mellon).

Reżyserią zajął się twórca pierwszej części, Andy Muschietti. Za scenariusz odpowiada Gary Daubman, który zrealizował każdy spin-off franczyzy Obecność. To: Rozdział 2 bazuje oczywiście na książce Stephena Kinga.

To: Rozdział 2 – gdzie obejrzeć horror?

To: Rozdział 2 zadebiutował w Polsce 4 września 2019 roku. Wciąż jest dostępny w repertuarze większych sieci multipleksów oraz w wybranych kinach studyjnych.

ZOBACZ TAKŻE: Na której scenie w horrorze TO bał się Stephen King? „Prawie zesrałem się ze strachu”

 

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *