Home Newsy Tomasz Kot jako Nikola Tesla. Polski aktor zagra główną rolę w amerykańskim filmie

Tomasz Kot jako Nikola Tesla. Polski aktor zagra główną rolę w amerykańskim filmie

Tomasz Kot jako Nikola Tesla. Polski aktor zagra główną rolę w amerykańskim filmie

Zimna wojna zapewniła Tomaszowi Kotowi światową karierę. Chociaż rola złoczyńcy w nowym Bondzie oraz udział w The Eternals przeszły mu koło nosa, to polski aktor może wkrótce wystąpić w zagranicznym filmie. Zagra Nikola Teslę w biografii wynalazcy.

Sukces Zimnej wojny zagwarantował Joannie Kulig i Tomaszowi Kotowi karierę w Hollywood. Aktorka zagrała już w serialu Hanna. Wkrótce będziemy mogli zobaczyć ją w The Eddy, zrealizowanym dla serwisu Netflix. Za kamerą stanął Damien Chazelle, twórca La La Landu. Równie znakomicie rozwija się kariera Tomasza Kota. Co z tego, że nie dostał roli w nowym Bondzie i The Eternals. Możliwość zagrania w najbardziej prestiżowych franczyzach kina głównego nurtu pokazuje tylko jego rozpoznawalność w środowiskach producentów na całym świecie.

Tomasz Kot jako Nikola Tesla

Portal Deadline donosi, że Tomasz Kot wystąpi w filmie biograficznym o Nikolu Tesli. Co więcej, polski aktor zagra w nim główną rolę. Film nazywa się po prostu: Nikola. Opowie o ostatnim wynalazku słynnego naukowca. Społeczeństwo uznało go za całkowitą porażkę. Dopiero po latach został okrzyknięty jako tryumf. Prócz pracy Nikola Tesli, widowisko przedstawi jego życie prywatne, naznaczone wiecznym ryzykiem finansowym. Twórcy opowiedzą również o osobistych demonach słynnego wynalazcy.

Scenariusz Nikoli napisał Anand Tucker, dotychczas znany z funkcji reżysera mało znanych tytułów jak Troje do pary czy Oświadczyny po irlandzku.

Polacy w Hollywood

Pozostaje trzymać kciuki, aby jeszcze większej ilości polskich aktorów udało się zaistnieć w amerykańskim kinie. Niedawno Rafał Zawierucha zagrał w najnowszym filmie Quentina Tarantino. Nie wiadomo, czy jego kariera nabierze dzięki temu tempa. W Hollywood największą sławą wśród Polaków cieszą się operatorzy, reżyserzy i kostiumografowie. Najwyższa pora, aby wśród nich zaistnieli również polscy aktorzy.

ZOBACZ TAKŻE: Rafał Zawierucha – wpierw u Tarantino, teraz w hollywoodzkim thrillerze

LEAVE YOUR COMMENT

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *